Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czujniki parkowania
#1
Witam wszystkich.

Pytanie w kwestii technicznej. Ze specyfikacji naszych autek wynika że:
- na przedni zderzak montowane powinny być oryginalnie 2 czujniki parkowania - umieszczone na narożach zderzaka.
- na tylny zderzak montowane powinny być 4 czujniki.
W komplecie znajduje się natomiast 8 czujników. Oryginalna wiązka, również pozwala na podpięcie tylko 6 szt. czujników.
Po co w takim razie dwa pozostałe czujniki?
Podejrzewam, ale nie jestem pewien, że rolę pozostałych 2 czujników przednich (które nie są montowane w zderzak) może spełniać radar po podłączeniu wszystkiego pod kompa.
Natomiast te 2 sztuki luźnych czujników mogą być jako uniwersalne do montażu w egzemplarzach bez radaru, bo przecież takowe również były produkowane.

Jeżeli macie wiedzę w tym temacie, chętnie poczytam, ponieważ przymierzam się do montażu.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Te niby 2 czujniki z przodu w narożach to nie sa czujniki tylko kamery przy prędkości do 20 sie zalaczaly i było widac obraz na wyswietlaczu. Tylko japonia .
Odpowiedz
#3
U mnie w KB1 są 4 z przodu - rok 2008
v6
Odpowiedz
#4
Ciekawe informacje Panowie. Ja natomiast w ASO sprawdzałem specyfikację do KB1 i trzymałem w ręce wiązkę i czujniki i nie były to kamerki a wiązka obejmowała tylko 2 z przodu. Pytanie więc o co kaman.
Odpowiedz
#5
Kamery na przód to oddzielny i drogi temat. W JDMie kupowałeś czujnik i kamerę. Kamery były z boku, i dzięki nim miałeś widzieć co się dzieje gdy wyjeżdzasz z miejsca, z którego nie widać dobrze drogi.

Wg mnie różna ilość czujników wynika z umiejscowienia podkładki na tablicę rej. na różnych rynkach.



kamery widać tu

[Obrazek: 01w.jpg?height=525&width=700&type=resize]




wersja z czujnikami x4 - u mnie to wygląda tak samo jak poniżej.

   
v6
Odpowiedz
#6
(11-10-2017, 4:17 )pluto303 napisał(a): Witam wszystkich.

Pytanie w kwestii technicznej. Ze specyfikacji naszych autek wynika że:
- na przedni zderzak montowane powinny być oryginalnie 2 czujniki parkowania - umieszczone na narożach zderzaka.
- na tylny zderzak montowane powinny być 4 czujniki.
W komplecie znajduje się natomiast 8 czujników. Oryginalna wiązka, również pozwala na podpięcie tylko 6 szt. czujników.
Po co w takim razie dwa pozostałe czujniki?
Podejrzewam, ale nie jestem pewien, że rolę pozostałych 2 czujników przednich (które nie są montowane w zderzak) może spełniać radar po podłączeniu wszystkiego pod kompa.
Natomiast te 2 sztuki luźnych czujników mogą być jako uniwersalne do montażu w egzemplarzach bez radaru, bo przecież takowe również były produkowane.

Jeżeli macie wiedzę w tym temacie, chętnie poczytam, ponieważ przymierzam się do montażu.

Pozdrawiam


Chciałbym zapytać w tym wątku gdzie można zakupić czujniki parkowania oryginalne takie które będą w pełni współpracować z elektroniką pokładową samochodu ? Będąc parę dni temu na przeglądzie w ASO zapytałem o to ale uzyskałem odpowiedź, że nie ma już możliwości aby czujniki zamówić jako akcesorium (wyszły z produkcji). Aha i jak jest orientacyjna cena ? Z góry dziękuję.
Odpowiedz
#7
Mam te kamery z kompletna wiazka .
Odpowiedz
#8
Poszperałem na allegro i można zakupić takie czujniki parkowania z tym, że wszystko oddzielnie tj. sensory, przewody i moduł sterujący bosha. Chciałbym zapytać w jaki sposób to akcesorium współpracuje z elektroniką pokładową samochodu. Mam np. czujniki parkowania w innym samochodzie i np. mogę je w każdej chwili wyłączyć czy np. podczas parkowania wyświetlają się komunikaty na ekranie itp.
Odpowiedz
#9
Na ekranie niema komunikatu tylko pipczy .
Odpowiedz
#10
W KB2 są w standardzie 4 z przodu, w zderzaku w okolicy grilla. Może komplet 8 jest jeden do KB1 i KB2...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości