Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kradzież
#1
Witam
U mnie w mieście ginie co najmniej 8 Japończyków (nie chodzi o ludzi Oczko ) w tygodniu z tego co sie słyszy czy więcej nie wiem. Wiem, że mega skutecznej metody przed kradzieżą nie ma bo i na lawetach wyjeżdżały auta. KB1 mieszka sobie w garażu pod kamerami co dla "jumaczy" nie stanowi żadnego problemu. Który z bezpieczników można wyciągnąć, wsadzić w kieszen podczas dlugiego postoju w garażu i nie tylko żeby utrudnić zadanie amatorom cudzej własności? Zanim zamontuje jakiś przeszkadzacz.
Odpowiedz
#2
A co ci da bezpiecznik skoro auta wyjezdzaly na lawetach? Jak chcesz sie przed tym zabezpieczyc, to sciagnij kola i postaw auto na podstawkach, moze im sie nie bedzie chcialo zalatwiac felg lub targac na lawete po betonie.
Odpowiedz
#3
Wykup AC i śpij spokojnie)))
Odpowiedz
#4
Nie rozumiem sarkazmu w odpowiedzi na zasadne pytanie. „Nie ma takiego bezpiecznika”,lub „spróbuj wyciągnąć ten i ten”. Ewentualnie „możesz wyciągnąć taki a taki ale musisz pamiętać że to spowoduje to czy to.” Wątek lawety nie będzie miał wysokiego prawdopodobieństwa gdyż jak można wyczytać i wydedukować samochód jest w garażu pod kamerami. Właściwe jest więc myślenie o utrudnieniu kradzieży w przypadku wejścia do samochodu i zejścia tym samym z pierwszego planu kamery.
Odpowiedz
#5
Nie rozumiem twojej wypowiedzi, bo jest niespojna. W czym przeszkadzaja kamery zeby wytargac auto z garazu? Przyjedzie laweta bez blach z kierowca w kominiarce i nawet jak auto nie ma kol, to je wciagna po chamsku po betonie albo beda mieli dojazdowki zeby zalozyc. Bezpieczniki sobie pozniej uzupelnia. Wniosek z naszych wypowiedzi jest taki,ze rzeczywiscie najlepsza profilaktyka jest AC, ktore gwarantuje przynajmniej zwrot lub "booby trap" jak w mad maxie, zeby wysadzic w powietrze zlodzieja przy probie odpalenia auta. Przy tym drugim scenariuszu przydaloby sie AC, bo wtedy i "wilk syty i owca cala".
Odpowiedz
#6
Wieki temu sąsiad nabył drogą kupna nowiutkiego Poloneza. Wtedy to była F U R A !!!
Bidak dzień w dzień wnosił na 4 piętro akumulator aby uniemożliwić kradzież swojego ukochanego żelaznego konia....
Pewnego ranka nie znalazł auta na parkingu....
Tej samej nocy z zaparkowanego obok samochodu skradziono akumulator...
Odpowiedz
#7
Jednak wtargnie na lawetę „automatu” z blokadą skrzyni jest trochę bardziej wymagające i czasochłonne w oku kamery niż wbicie do wnętrza samochodu i próba odpalenia. Przy czym nie zostawiam karteczki za szybą UWAGA! BRAK BEZPIECZNIKA! i może to stanowić dodatkową przeszkodę i da cenne minuty czy sekundy.Dla mnie pytanie na początku wątku jest na miejscu i nie bez sensu. Co do AC to sam wiem że wartość rynkowa jest koło 50 K a Wartość w polisie 10 K mniej. Więc jak jest możliwość to wolałbym zapobiec kradzieży niż ze „spokojem” odbierać siano umniejszone o ileś tysi.
Odpowiedz
#8
Chyba najlepiej wyciągnąć przekaźnik z pompy paliwa, albo porostu uderzeniowke załączyć? mój poprzedni mechanik jak prowadzalem do niego vaga to wyciągał kable wysokiego napięcia bo w strachu wiecznie że auto chodliwe O matko
[Obrazek: IMG_20171026_103324.jpg]
Odpowiedz
#9
(11-20-2017, 6:42 )radekb23 napisał(a): Wykup AC i śpij spokojnie)))

AC jest.
Tylko podam przykład z pazdziernika jak sąsiad kupił mazde 6 dał za nią około 112K. Ubezpieczył na 90K z tym, że postała hm. może tydzien pod blokiem po zakupie. Zgłaszając na policje kradzież maglowali go okolo 4 godz. twierdząc, że sam sobie ukradł to auto. I teraz ma problem ze zwrotem ubezpieczenia. Pewnie po bojach z policja i ubezpieczycielem otrzyma zwrot z ubezpieczenia ale jak na razie ni kasy ni samochodu.
Odpowiedz
#10
(11-20-2017, 4:46 )Makukrak napisał(a): A co ci da bezpiecznik skoro auta wyjezdzaly na lawetach? Jak chcesz sie przed tym zabezpieczyc, to sciagnij kola i postaw auto na podstawkach, moze im sie nie bedzie chcialo zalatwiac felg lub targac na lawete po betonie.

Mi na moich autach zależy i dlatego napisałem tu post żeby ktoś coś mądrego podpowiedział. Może ktoś montował jakieś zabezpieczenie/antynapad.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości