Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Olej z skrzyni biegów w chłodnicy
#11
(08-14-2021, 21:56 )haji napisał(a):
(08-14-2021, 6:05 )pluto303 napisał(a): Witajcie.
Ma ktoś namiar na nową chłodnicę oleju skrzyni do KB1, nigdzie nie znalazłem oryginału.

Tu jest Nissens:
https://www.czesciauto24.pl/nissens/7889802
Witam. 

Dzięki za info, jednak w dalszym ciągu nie wiem o awarii jakiej chłodnicy pisali : "marcintenisozo" i "janol91", tzn. chłodnicy silnika, czy oleju skrzyni, które są połączone, nikt nie pociągnął tematu dalej opisując dokładnie o nieszczelność elementów plastikowych jakiej chłodnicy sprawa się tyczy. "Janol91" - założyciel tematu nie napisał jaką chłodnicę wymienił i nie odpisuje na priw, więc nie wiem co wymienić, a mam taki sam przypadek, że wywaliło mi olej ze skrzyni do zbiornika wyrównawczego płynu chłodniczego. Byłoby  fajnie, gdyby ktoś w końcu opisał dokładnie temat.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#12
(08-15-2021, 18:25 )pluto303 napisał(a):
(08-14-2021, 21:56 )haji napisał(a):
(08-14-2021, 6:05 )pluto303 napisał(a): Witajcie.
Ma ktoś namiar na nową chłodnicę oleju skrzyni do KB1, nigdzie nie znalazłem oryginału.

Tu jest Nissens:
https://www.czesciauto24.pl/nissens/7889802
Witam. 

Dzięki za info, jednak w dalszym ciągu nie wiem o awarii jakiej chłodnicy pisali : "marcintenisozo" i "janol91", tzn. chłodnicy silnika, czy oleju skrzyni, które są połączone, nikt nie pociągnął tematu dalej opisując dokładnie o nieszczelność elementów plastikowych jakiej chłodnicy sprawa się tyczy. "Janol91" - założyciel tematu nie napisał jaką chłodnicę wymienił i nie odpisuje na priw, więc nie wiem co wymienić, a mam taki sam przypadek, że wywaliło mi olej ze skrzyni do zbiornika wyrównawczego płynu chłodniczego. Byłoby  fajnie, gdyby ktoś w końcu opisał dokładnie temat.

Pozdrawiam
One są zintegrowane w jednym elemencie. Chłodnica silnika ma w sobie wbudowaną chłodnicę oleju skrzyni biegów. Dlatego, jeśli nastąpi awaria, to olej miesza się z płynem.
Odpowiedz
#13
Serdeczne dzięki za wyjaśnienie, ale przy okazji zapytam do czego służy ta mała chłodniczka na dole przed chłodnicą silnika i te dwa obok coś jak stare grzejniki?
Przy okazji, dzwoniłem do ASO w kwestii ceny oryginalnej chłodnicy silnika - cena około 1800 zł. Nie wiem czy brać org czy Nissens-a?

Pozdrawiam
Odpowiedz
#14
(08-16-2021, 5:45 )pluto303 napisał(a): Serdeczne dzięki za wyjaśnienie, ale przy okazji zapytam do czego służy ta mała chłodniczka na dole przed chłodnicą silnika i te dwa obok coś jak stare grzejniki?
Przy okazji, dzwoniłem do ASO w kwestii ceny oryginalnej chłodnicy silnika - cena około 1800 zł. Nie wiem czy brać org czy Nissens-a?

Pozdrawiam

Jeśli 1800 jest za oryginał, to brałbym z ASO. Ten mały grzejnik jest chłodnicą układu wspomagania.
Odpowiedz
#15
Czy można mieszać ATF-DW1 z ATF-Z1, pytam, ponieważ udało mi się zakupić oryg. japan ATF-Z1, ale jak to w skrzyni zawsze przy wymianie resztki DW-1 zostaną po spuszczeniu.
Odpowiedz
#16
(08-18-2021, 0:24 )pluto303 napisał(a): Czy można mieszać ATF-DW1 z ATF-Z1, pytam, ponieważ udało mi się zakupić oryg. japan ATF-Z1, ale jak to w skrzyni zawsze przy wymianie resztki DW-1 zostaną po spuszczeniu.

Można.
Odpowiedz
#17
Super.
Odpowiedz
#18
Czy po zmieszaniu oleju ze skrzyni biegów i cieczy chłodzącej mieliście jakieś problemy ze skrzynią?
[Obrazek: avatarrear.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości