Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Olej z skrzyni biegów w chłodnicy
#1
Miał ktoś taki problem że wywalilo olej z skrzyni biegów do chłodnicy? Język

Ktoś mi powie jak to jest tam rozwiązane? Jak to jest możliwe?

Auto kb1
Odpowiedz
#2
Witam jest taka możliwość że chłodnica jest do wymiany.Nie wiem jak jest w Hondzie ale często zamiast dodatkowej chłodnicy oleju skrzyni biegów montują jedną zespoloną chłodnic.Ma to wiele zalet np szybsze nagrzewanie układu w zimie.Jak jeden jest chłodniejszy to nagrzewa się od drugiego i odwrotnie,Mniej zajmują miejsca itd.Natomiast jak się rozszczelnią to wychodzą takie cyrki jak olej w płynie chłodniczym. Zerknij ile masz chłodnic to będzie wiadomo i zerknij czy nie dochodzą do tej głównej chłodnicy dodatkowe przewody olejowe. Pozdrawiam
Odpowiedz
#3
Przerabiałem to. Do wymiany chłodnica. Plastikowe elementy pękają pomiędzy chłodnicą oleju a wody (ta z olejem jest na dole chyba).
Podobno typowa wada. No i przy okazji po wymianie chłodnicy, przepłucz skrzynię, czyli wymień olej ze dwa razy!
Odpowiedz
#4
Problem z chłodnica rozwiązany, wymieniona na nowaOczko olej w skrzyni też wymieniony Oczko
Odpowiedz
#5
ma ktos z Was moze zainstalowana osobna chlodnice oleju ze skrzyni? Słyszałem o takich rozwiazaniach. Wstawic zewnetrzna, a ta w chlodnicy silnika zaslepic. problem bylby rozwiazany? w razie pekniecia nie trzeba wymieniac ani chlodnicy ani plukac skrzyni.
Odpowiedz
#6
Takie dokładane chłodnice oleju stosuje przy ciąganiu przyczep żeby oleju w skrzyni nie przegrzewać.W Jeepach jak kupujesz auto z hakiem automatycznie dokładana jest chłodnica.Z tym że w takim układzie są dwie chłodnice jedna oryginalna zespolona z chłodnicą wody + dokładana pomocnicza, a jak chcesz odłączyć główną chłodnicę to trzeba pamiętać żeby dobrać odpowiedniej wielkości chłodnicę żeby bałaganu nie narobić.I do tego wiatrak który w razie małych prędkości będzie regulował temperaturę oleju.
W sumie to nie wiem czy warto.
Odpowiedz
#7
Witam!

Miałem nieprzyjemność zapoznać się z tą awarią...
Tyle, że w trakcie jazdy wywaliło dziurę w chłodnicy.
Skończyło się zarzyganym kompletnie silnikiem i lawetą oczywiście.

Pytanie o chłodnicę, braliście z org z ASO?


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#8
ja brałem nissensa lekko ponad 2000 zł. org w Aso wtedy był jeszcze droższy. Dodam od siebie, że warto również przepłukać układ chłodzenia
Odpowiedz
#9
Witajcie.
Ma ktoś namiar na nową chłodnicę oleju skrzyni do KB1, nigdzie nie znalazłem oryginału.
Odpowiedz
#10
(08-14-2021, 6:05 )pluto303 napisał(a): Witajcie.
Ma ktoś namiar na nową chłodnicę oleju skrzyni do KB1, nigdzie nie znalazłem oryginału.

Tu jest Nissens:
https://www.czesciauto24.pl/nissens/7889802
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości