Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pytanko o stozek
#11
Sai ma tylko sens jesli doprowadzisz pod filtr powietrza troche zimnego powietrza,ale wymagaloby to ingerencji w zderzak,trzebaby bylo wyciac jakas dziure pod kierunkowskazem i zaaplikowac w nia spiro rure taka aluminiowa elastyczna wykozystywana w ociepleniach domow itp i podciagnac ją pod filtr azeby powietrze ze zderzaka dostawalo sie do filtra
Odpowiedz
#12
Bonio, to sie wszystko zgadza ale nie w przypadku V6 w Legendzie (gdzie nie ma miejsca nawet igly wsadzic pod maske) ktory oddala bardzo wysoka temperature.... W zderzaku nie musisz za duzo przerabiac jesli nie masz przeciwmgelnych... Zdejmujesz tylko zaslepke i juz jest dolot "swiezego" powietrza, oczywiscie z rura doprowadzajaca do stozka ale to i tak nic nie daje... Poprostu jest za duzo stopni wydalajacych z V6 zeby SAI dzialal jak trzeba
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#13
no to dobrym rozwiazaniem tego typu koncepcji bedzie wkładka K&N o ile jest dostepna do legendow,wyglada jak zwykly filtr tyle ze ma atrybuty stozka Oczko i moze ze zderzaka doprowadzic zimne powietrze wprost do puchy z filtrem powietrza? Duży uśmiech wtedy izolacja od ciepla napewno by byla Duży uśmiech
Odpowiedz
#14
To by bylo dobre rozwiazanie Oczko
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#15
specialnie dla was nagram filmik Uśmiech z i bez storzka Uśmiech bo to nie klopot a przy okazji sobie przeczyszcze Uśmiech w niedziele bedzie Uśmiech pozdrawiamUśmiech
Odpowiedz
#16
i jak tam prace nad filmikiem? 8-)
v6
Odpowiedz
#17
Powiem że mam u siebie stożek, ponoć nie byle jaki (King Dragon- modelu nie pamiętam). Założony w miejscu oryginalnego filtra powietrza, bez kombinacji i jak na razie chodzi zaj... Przy niskich obrotach w ogóle go nie słychać, przy 3-4 tys i wyżej to jest masakra (babcia stwierdziła że Honda jeździ jak samolotUśmiech. Wydech cały mam oryginał łącznie z katem (którego też planuję wyciąć- ale nie wiem czy to dobry pomysł, sondy lambdy w nim przypadkiem nie ma- bo jeszcze nie obczajałem). Zobaczymy jak będzie sprawa wyglądać jak zrobi się cieplej- ponoć może trochę zamulać i wtedy będę walczyć z dolotem świeżego powietrza. Ale ogólnie jak na razie polecam z tym że warto się zastanowić nad czymś dobrym i pamiętać o pielęgnacji- mycie i konserwacja...
[Obrazek: hondaz.jpg]
Odpowiedz
#18
sondy lambda sa zalozone na kolektorach wydechowych obydwie, jak wytniesz kata to najlepiej wstaw dlugi tlumik przelotowy bo inaczej niebedziesz mogl gadac w samochodzie;]
Odpowiedz
#19
Chodzi o tłumik środkowy?? Myślałem że "rurka" wystarczy. Ale w takim razie coś tam jeszcze wmontuję. Przelotowy wystarczy? Tak na dobrą sprawę nie powinien wygłuszać...
[Obrazek: hondaz.jpg]
Odpowiedz
#20
nie jeden zamontowal rurke zamiast kata i doswiadczyl ryku n-grupowego samochodu WRC Uśmiech prosciej mowiac nieda sie tak jezdzic, po usunieciu kata i zalozeniu sportowej koncowki halas jest ledwo do wytrzymania, tym bardziej polecam ci wymiane kata na dlugi tlumik przelotowy bo raz ze napewno zda egzamin w porownaniu do rurki chociarz cicho jak w kosciele niebedzie, dwa uklad legend sklada sie tylko z 3-dzialowego kata i koncowego tlumika wiec logika mowi ze nalezy jakims elementem tlumiacym rowniez kata zastapic, te tlumiki sa niedrowie a lepiej miec taki niz jezdzic w nausznikach Oczko
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości