Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opony zimowe
#1
Witam,

niestety okazalo sie, ze opony ktore dostalrm wraz z samochodem (zgodnie z podejrzeniami) sa go... warte. Zweryfikowal je pierwszy snieg a ja prawie znalazlem sie w rowie mimo SH-AWD. Musze kupic cos na szybko. Czy ktos z Was moze mi cos powiedziec na temat tych kolek:

http://allegro.pl/2017r-4x-toyo-snowprox...66189.html

Opninie maja niezle, ale cena jest dosc niska, co wzbudza moje podejrzenia. Generalnie kilku sprzedawcow na allegro ma podobna cene. Porownywalem ceny innych rozmiarow i te juz sa bardziej realne. Myslicie ze warto ?
Odpowiedz
#2
Ja mam Dębica dałem 370€ komplet rozmiar 225/55/17
Odpowiedz
#3
Moze i tez zarzuce wezsze ... Niby to dobra praktyka, ale producent zaleca 235. Warte rozwazenia bo roznica w cenie dosc znaczaca.
Odpowiedz
#4
Mam Model: Frigo HP2
Odpowiedz
#5
nie oszczędzaj na oponie
ani letniej ani zimowej - oponą przyspieszasz, hamujesz, skręcasz a powierzchnia styku z asfaltem to tak plus/minus jak dłoń Uśmiech i ta powierzchnia ma ci uratować dupę w sytuacji awaryjnej
a w rowie to można znaleźć się niezależnie od założonej gumy Oczko
Odpowiedz
#6
Zdaje sobie z tego sprawe co znaczy dobra guma. Zazwyczaj nie przebieram i kupuje cos dobrego. Gumy to spory wydatek z ktorym nie liczylem sie w tym roku i szukam potencjalnej alternatywy. Tutaj mam albo te Toyo, albo wezsze. Bieznikowane i uzywki chyba raczej nie wchodza w gre
Generalnie jesli chodzi o wezsze to jest to dobra praktyka ... albo mit stosowany od dawna. Sprawdza sie to na osniezonej drodze. Pytanie tylko jak sie to sprawdzi na nie osniezonym asfalcie. Pewnie mniejsza przyczepnosc czego sie obawiam. A ja noge mam raczej ciezka.
Druga alternatywa to te Toyo. Cena jest podejrzanie niska ... ciezko kupic opony w takim rozmiarze ponizej 2000 zl. Zastanawiam sie gdzie jest haczyk. Sprawdzilem opinie o tych oponach i sa calkiem niezle. Maja bardzo dobre opinie na brytyjskich i niemieckich serwisach. Cena w GB ok 105 funciakow. Wiec moze warto.
Odpowiedz
#7
może producent robi jakiś zrzut z magazynu bo nie szły albo coś
toyo są spoko
Odpowiedz
#8
a jak z indeksem prędkości? co jest w homologacji? bo znam przypadek że ubezpieczyciel się doczepił że opona miała 20kmh mniej niż powinna i była wojna
a prędkość przy stłuczce oczywiście dużo niżej niż maksymalna, o sąd się otarło
Odpowiedz
#9
ale drogę hamowania to maja przeciętną :/
http://www.opontest.pl/zimowe-autobild-2...rzdnadraha
Odpowiedz
#10
Bier te co ja .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości