Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
blokada kluczyka stacyjki i dźwigni biegów
#1
Posiadam hondę legend Kb1 z 2006 roku . Mam dziwne zdarzenie . Tankowałem benzynę , a że mam też zasilanie lpg i wlew gazu jest pod klapką wlewu paliwa , nie zamknąłem klapki i chciałem podjechać na stanowisko gazu . Samochód odpalił ale nie mogłem odblokować z parkingu dźwigni zmiany biegów wyłączyłem stacyjkę i nie mogłem wyjąć kluczyka ze stacyjki . Zamknąłem klapkę i wszystko wróciło do normy pojechałem na stanowisko gazu otworzyłem ponownie klapkę wlewu paliwa zatankowałem gaz - lpg zamknąłem klapkę . Wsiadłem i ponownie nie mogłem odjechać , znowu poklepałem po klapce i samochód odjechał na sprawdzenie ciśnienia powietrza w kołach . Zgasiłem pojazd ale nie wyjąłem kluczyka ze stacyjki . Wyrównałem poziom ciśnienia chcę odjechać i sytuacja ponownie nie mogłem wyjąć z parkingu dźwigni biegów w automacie oraz wyjąć kluczyka ze stacyjki . Ponownie otworzyłem przyciskiem wlew paliwa kilka razy wcisnąłem zatrzask klapki , zatrzasnąłem klapkę i odpaliłem silnik , dźwignia biegów w automacie pozwoliła się uruchomić i wyjechać ze stacji benzynowej . Wrociłem do domu pełen stresu . Dlaczego w grudniu ubiegłego roku miałem analogicznie zdarzenie ale pod domem w trakcie przygotowywania się do wyjazdu . Zmieniłem klucz stacyjki na drugi zapasowy i wszystko było dobrze . Ta sytuacja wywołała się z pamięci i nie wiem czy to jest koniec stacyjki czy też jest jakaś blokada dźwigni biegów wywołana np. klapką wlewu paliwa . Co powodować może blokadę dźwigni biegów w automacie że nie można jej przemieścić i drugie wyłączam stacyjką silnik próbuję wyjąć kluczyk ze stacyjki i też jest blokada jakby antykradzieżowa ? .
Proszę o pomoc jak to zdiagnozować ?
mój adres email: elektrykasmarthome@gmail.com

Pozdrawiam
Ireneusz Zdebel
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości