Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zablokowane drzwi z tyłu
#1
Zwracam się z prośbą o radę jak naprawić drzwi z tyłu za kierowcą. Wiem, że najlepiej pojechać do ASO ale z racji wieku samochodu i kosztów wolałbym sam sobie z tym poradzić. A więc drzwi otwierają się z zewnątrz klamką, działa też centralny ale z wewnątrz za nic nie można ich otworzyć. Klamka jakby trochę luźna nie stawia tak oporu jak w sprawnych drzwiach. Przycisk blokujący przy klamce wewnętrz też jakby trochę luźniej pracował. Jeśli to możliwe to prosiłbym o parę słów jak się za to zabrać przy założeniu, że nie mam na koncie jeszcze takich napraw Uśmiech
Z góry dziękuję a wszystkim użytkownikom legend życzę bezusterkowej i bezpiecznej jazdy w roku 2018.
Odpowiedz
#2
może to dodatkowa blokada drzwi chroniąca je przed niepowołanym otwarciem przez dzieci?
v6
Odpowiedz
#3
(12-31-2017, 20:55 )Legend95 napisał(a): może to dodatkowa blokada drzwi chroniąca je przed niepowołanym otwarciem przez dzieci?

blokada na dzwiach jest wyłączona (kłódka otwarta). Wydaje mi się, że może linka spadła jakby ktoś wiedział jak to naprawić.
Odpowiedz
#4
(01-01-2018, 3:06 )robo napisał(a):
(12-31-2017, 20:55 )Legend95 napisał(a): może to dodatkowa blokada drzwi chroniąca je przed niepowołanym otwarciem przez dzieci?

blokada na dzwiach jest wyłączona (kłódka otwarta). Wydaje mi się, że może linka spadła jakby ktoś wiedział jak to naprawić.

Zdjąć boczek, odkleić folię i sprawdzić czy wszystko jest na swoim miejscu.
Odpowiedz
#5
(01-01-2018, 4:04 )Peter napisał(a):
(01-01-2018, 3:06 )robo napisał(a):
(12-31-2017, 20:55 )Legend95 napisał(a): może to dodatkowa blokada drzwi chroniąca je przed niepowołanym otwarciem przez dzieci?

blokada na dzwiach jest wyłączona (kłódka otwarta). Wydaje mi się, że może linka spadła jakby ktoś wiedział jak to naprawić.

Zdjąć boczek, odkleić folię i sprawdzić czy wszystko jest na swoim miejscu.

Dzięki Peter. A ten boczek to lekko odchodzi ? bo wiesz średnio ze mnie zdolny mechanik.
Odpowiedz
#6
Musisz zdjąć zaślepkę pod klamka wewnętrzną są tam bodaj dwa wkręty. Ponadto wyciągasz popielniczkę i tam jest następny wkręt. Otwierasz szybę i pociągasz boczek od spodu - jest na kilku zatrzaskach. Od razu widzisz czy np.: nie spadła jedna z linek przy klamce wewnętrznej, która jest mocowana plastikowym zatrzaskiem, który lubi się odpinać i to obstawiam.
Odpowiedz
#7
(01-01-2018, 18:44 )Peter napisał(a): Musisz zdjąć zaślepkę pod klamka wewnętrzną są tam bodaj dwa wkręty. Ponadto wyciągasz popielniczkę i tam jest następny wkręt. Otwierasz szybę i pociągasz boczek od spodu - jest na kilku zatrzaskach. Od razu widzisz czy np.: nie spadła jedna z linek przy klamce wewnętrznej, która jest mocowana plastikowym zatrzaskiem, który lubi się odpinać i to obstawiam.

Dzięki za wyczerpujący opis, więc zabieram się do sprawdzania.
Odpowiedz
#8
Jeszcze raz dzięki Peter, usterka naprawiona. Linki od klamki i blokady drzwi były ok ale były zbyt luźne ażeby mogły normalnie funkcjonować. Linki wypadły - zsunęły się z takich prowadnic (zamocowań) z grubsza więc naprawa była tym łatwiejsza. Innym mogę teraz doradzić, żeby zaopatrzyli się w nowe zapinki bo ja jedną uszkodziłem bądź była już wcześniej złamana jak ktoś planuje zdejmować boczki Uśmiech
Odpowiedz
#9
dzięki za opis
u mnie też jedne drzwi nie otwierają się od środka a z zewnątrz jest ok
ja niestety nie mam takich umiejętności więc oddam w ręce machanika Oczko
Odpowiedz
#10
(11-21-2018, 1:36 )arek@epoczta.pl napisał(a): dzięki za opis
u mnie też jedne drzwi nie otwierają się od środka a z zewnątrz jest ok
ja niestety nie mam takich umiejętności więc oddam w ręce machanika Oczko

Jak chcesz,to Ci to zrobię. Opanowalem rozbiórkę drzwi do perfekcji;-)
CA5-BB3-CG4-BB3-CG8-EJ9-KB1
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości