Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HONDA LEGEND 2009 - test
#1
Krótki test i raczej niskiego lotu opis i zaangażowanie "redaktora".

W nagrodę dość dobre zdjęcia... a na uwagę zasługują zdjęcia najnowszego modelu wraz z Legend 2G, nawiasem, kto się pod sesję podstawił? :mrgreen:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://auto-news.pl/articles.php?id=1048">http://auto-news.pl/articles.php?id=1048</a><!-- m -->
v6
Odpowiedz
#2
He he ale i tak oszczedzają, guzik blokowania bagaznika schowany w schowku, taki sam jak w 2 generacji 8-)
Odpowiedz
#3
Peter napisał(a):He he ale i tak oszczedzają, guzik blokowania bagaznika schowany w schowku, taki sam jak w 2 generacji 8-)

...i w pierwszej Oczko widać przywiązują dużą wagę do tradycji Duży uśmiech
[Obrazek: avatarrear.jpg]
Odpowiedz
#4
Tradycja tradycja, choc nie do konca, mialem okazje jeździc Legendem 05 - 08, w porownaniu z moim, spora roznica komfortu jazdy, wyciszenia, przyspieszenia itp. ( ponad 10 lat roznicy ). NIemniej nie mam pewnosci czy ta tradycja odnosi sie do bezawaryjnosci auta. Czesto bywam w zaprzyjaźnionym serwisie Hondy w Łodzi I rÓwnie często widuje tam nowe Legendy. Jak nie akcja serwisowa wymiany jakiegos przewodu lub modułu to usterki przeniesianie napedu bądź elektroniki. Sporo tego jak na auto za 244 tysiace. Moze to kwestia przypadku a moze jednak ginie gdzies tradycja bezawaryjności tych aut?
Odpowiedz
#5
Wg mnie honda schodzi na psy i nie tylko pod względem bezawaryjności, ale również jeżeli chodzi o modele sportowe i usportowione (brak już w ofercie m.in. crx, prelude, nsx, s2000, jak rówież legend w wersji coupe). Zapewne jest to w głównej mierze zasługa panów z kalkulatorkami, którzy doszli też do takich wniosków, iż nie opłaca się robić trwałych i bezawaryjnych aut - musiałyby być droższe, więc i mniej konkurencyjne w momencie sprzedaży. Lepiej sprzedać wóz bez większego zarobku a odbić sobie na serwisie.
Jest to tak naprawdę światowy trend większości producentów, ktorzy kombinują jak mogą, byle sprzedawać samochody. Póki co jadą na wypracowanej przez wiele lat opinii ale ta powoli podupada. Lepsze teraz auta wbrew pozorom robią tacy producenci, którzy takiej opinii do tej pory nie mieli, np. kia czy hundai - niewiele lepsze, ale starają się mocno.
Co do nowych Legend wydaje mi się, że też się to tyczy. Zawsze myślałem, że co jak co, ale klasa samochodów luksusowych, bardzo drogich, daje oprócz wymienionego luksusu i prestiżu również spokojną głowę o awaryjność, ale... w sumie po co.

Choć.... w sumie to, że w serwisach widać więcej Legend nowszych generacji może wynikać również z tego prozaicznego powodu, że jest ich poprostu więcej.
[Obrazek: avatarrear.jpg]
Odpowiedz
#6
Jeśli przyzwyczaili klientów do pewnego rozwiązania to jest ono kontynuowane.

Jedno jest pewne... nowe generacje Legend, które mają SH-AWD napewno lepiej jeżdzą, ale moim zdaniem wyglądem nie zachwycają. Moim ideałem jest buda Legend g2 na podwoziu najnowszej generacji Uśmiech
v6
Odpowiedz
#7
Legend95 napisał(a):Moim ideałem jest buda Legend g2 na podwoziu najnowszej generacji Uśmiech
Dokładnie tak! Pomimo nowego zawiasu czasem mam nieodparte wrażenie, że jadę 15 metrowym zestawem z naczepą Oczko Czy komuś też towarzyszy takie odczucie? AWD w staruszku byłoby jak złoto - może ktoś się pokusi o garażową przeróbkę ?
Odpowiedz
#8
He he garażowa przeróbka Oczko Widzialem to cale ustroistwo wyciagnięte z nowego Legenda w serwisie, nackane ostro, to juz nie wal i przekladnia od Poloneza. Temat nie oplacalny w żaden sposób, lepiej kupic za jakies 100 tys albo moze juz nawet mniej Legenda IV z pierwszego rocznika.
Odpowiedz
#9
ale, gdy kupisz "nowego" kompletnego Legenda będziesz kolejnym tłumie.

Fajnie by było mieć sedana G2 na tym podwoziu - niestety rzeźba straszna, ale i efekty by zapewne mogły byc powalające. Bez wątpienia, jest to projekt dla ludzi z nadwyżką czasu Uśmiech

lubię tył tej najnowszej generacji.... z przodu skopali atrapę..., można się pocieszać, że Acura dostała jeszcze brzydsząUśmiech
v6
Odpowiedz
#10
Na prawdę ta morda nie robi wrażenia..? Bo ja nie mógł bym się oprzeć mając 250 koła :cry:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.zcars.com.au/images/2009-honda-legend1.jpg">http://www.zcars.com.au/images/2009-honda-legend1.jpg</a><!-- m -->
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości