Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xenony w lampach Legend
#31
Marcin - jest SUPER
bardzo udany projekt Duży uśmiech trochę inaczej niż u mnie ale bardzo OK.

BTW
Jak poradziłeś sobie z maskownicą z chromu? Co zrobiłeś że się "poddała"? Nie będzie odbłysków od niej? Pochwal się jaki palnik (typ i temp)
Właściciel Hondy Legend - człowiek bez marzeń... przynajmniej tych motoryzacyjnych Oczko
Odpowiedz
#32
no mam nadzieję, że już niedługo będą foty na aucie-kwestia kilku dni Uśmiech

maskownica zrobiona przy pomocy plastiku 1,0mm grubości i "układania" pod temperaturą.

Victor, Ty wiesz, że soczewki to jedyna słuszna droga Oczko

zestaw zenonów zwykły, chiński slim z palnikami coś koło 6000K - dałem za niego jakieś 450pln.

masz foto jak świeci, moim zdaniem odbłysków ni ma Uśmiech
v6
Odpowiedz
#33
100% radości i zadowolenia Uśmiech


polubiłem jazdę nocą :mrgreen:

[Obrazek: 4101612396_46390d188a.jpg]

[Obrazek: 4100856573_804d26cd6c.jpg]

[Obrazek: 4100857081_116c63dab6.jpg]


warto było się pomęczyć :ugeek:
v6
Odpowiedz
#34
NO no no :twisted: Na ile wyceniasz taki szpas? Opatentuj, wyceń a pierwszy w kolejce się ustawię. Bo na samą myśl, że miałbym to robić to wrrr -siekierą bym to porąbał i kompletów lamp w Polsce by brakło
Odpowiedz
#35
Miazga! wypas konkretny. to ja juz wiem ze chce soczewki Uśmiech i nic mnie nie odwiedie od tego tematu Uśmiech

Jedno ale... klosz lampy ma poziome paski, i niestety xenon będzie sie troche na tych paskach rozpraszał. aby było zgodnie ze sztuka powinny byc gładkie klosze, ale to chyba nie do przeskoczenia, bo chyba próbowałeś je zrobić na gładko i nie wyszło.
Suma sumarum efekt wypaśny, gratuluję roboty.
[Obrazek: stopkam.jpg]
Odpowiedz
#36
szacun za robotę, wygląda nieźle. Daj foty jak to świeci nocą.
Odpowiedz
#37
Zdezorientowanyhock: niezły agresor Oczko mega efekt - rewelacyjnie komponują się te lampy z chromowanym grillem Acury - wielkie gratki za ten projekt :geek:
last but not least: szacunek za samodzielność - jak wiesz ja sam rady nie dałem ... :oops:
Właściciel Hondy Legend - człowiek bez marzeń... przynajmniej tych motoryzacyjnych Oczko
Odpowiedz
#38
Ciesze się, że Wam się podoba, nie ukrywam, radości z komentarzy bo robota pochłonęła mi sporo czasu i "nerwów".

Baltom podstawowe koszta to:
1)soczewki bixenon - od 150pln używki.
2)zestaw xenon pod d2s z przetwornicami slim - 450pln
3)silikony, śrubki, kleje, tarczki do dremla ok 100pln.
4)plastik do formowania, mbr ok 50pln.

i reszta to prąd i czas własny. Nie ma aż takiego dramatu, najgorszy jest ten pierwszy raz teraz już wiem na co zwracać uwagę i już wiem, że następny set pójdzie łatwiej i szybciej.

Victor jeśli nie chcesz iść w koszta to bihalogen, światło otrzymasz 100x lepsze niż w lampach JDm ustawionych na nieoślepianie. A potem kupujesz zestaw z żarnikiem pod H7 i cieszysz się zenonem Uśmiech Zaleta to łatwość demontażu, masz przegląd to wkładasz H7 i z dyni Uśmiech
Zauważ, że często samochody z xenonami fabrycznymi również mają linie na reflektorze. W tym przypadku po polerca klosza nie ma to żadnego znaczenia. Nie wpływa w żaden sposób na wiązkę światła. Spolerowałem tylko HB4, linie na lampie zostawiłem bo komponują się z postojówką i zupełnie nie szkodzą. Co ciekawe, gdzieś podczas prac zrobiłem próbę z żebrowanym kloszem EDM i na upartego dałoby się tak jeździć. Odcięcie światła ma delikatnie rozmazane linie, ale nie rozprasza mocno światła.

Mikołaj, jak umiesz utrzymać i posłużyć się kleszczami i śrubokrętem to dałbyś radę Uśmiech

foto w nocy zrobię wkrótce, specjalnie jechałem nieoświetlonymi traktami i jestem super zadowolony.

taka historyjka jeszcze. Chciałem ustawić światła na SKP to mi facet zrobił odę do xenonów i mi ich nie wyregulował... nor auto załatwiło sprawę, 19pln i mam pewność, że jest git! Uśmiech
v6
Odpowiedz
#39
kolejna wariacja nt lamp z Acury.

nabyłem żarówki |HB3 z 27 małymi LEDAMI, które konsumują jakieś 15W. Podłączona całość przez przekaźnik i bezpiecznik, z żółtego kabla ze stacyjki.

Prezentuje się to tak:

[Obrazek: 4354163474_21457fb46b.jpg]
v6
Odpowiedz
#40
i ładnie się prezentuje Oczko
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości