Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xenony w lampach Legend
#71
ok, a czy przypadkiem nie jest tak, że klosz jest plastikowy a wewnątrz lampy na odbłyśniku jest dodatkowo szło formujące wiązkę światła?

Jeśli tak to klosza ewnerznego-plastikowego nie ruszasz - te paski nie spełniają funckji skupiania wiązki światła, ucinasz część lub wycinasz koło w wewnętrznym szkle ryflowanym reflektora.
v6
Odpowiedz
#72
jeszcze raz . Jak mam zamontowane soczewki to chyba muszę mieć gładki klosz ten plastki a ten odbłyśnik w którym jest zamontowana soczewka ma jakieś znaczenie ?
Odpowiedz
#73
patrząc na lampę od frontu widzisz:

-klosz plastikowy
-klosz szklany formujący wiązkę
-osbłyśnik

tak?
v6
Odpowiedz
#74
[attachment=96]

Chodzi mi właśnie o zszlifowanie tych lini aby było gładkie szkło pod soczewke albo wszystkie linie albo tylko samo kółko pod soczewkę
Czym i jak to zrobić klosz jest plastikowy
Odpowiedz
#75
jeśli klosz jest plastikowy to odradzam wietarkę lub szlifierkę. Chwila nieuwagi i będzie po kloszu.

jeśli się zdecydujesz na wiertarkę i papier ścierny to kup kilka krążków na rzep i małej gradacji, ja robiłem finalnie wodną 600tką . Polewaj wodą i jak najmniejsze oborty wiertarki.

Jak już to zetrzesz kolejnym Twoim zadaniem będzie uzyskanie połysku.
Mi się nie udało dostać papieru na rzep o wartości powyżej 600.

Zostaje Ci zakup arkuszy wodnych 1000, 1500, 2000, przy czym 2000 w ostatniej fazie nie dociszkasz mocno-tu liczy się wytrwałość.

Końcowa faza to pasta lekko ścierna, ale UWAGA, tempo się do tego nie nadaje! Lampy będą tracić błysk i z czasem zrobią się matowe.

Kup pastę T9 i do tego wosk(jest jakaś nazwa) aby "zamknąć" ranę Oczko
v6
Odpowiedz
#76
Oki . Powiedz mi ile czasu muszę poświęcić na poszczególne etapy polerowania i ścierania ? I co mi grozi jakie ryzyko za tym idzie ? może pęknąć klosz ? mam to robić wszystko pod wodą czy wystarczy nawilżać ? Zmusiło mnie to że nie mogę dostać nigdzie lampy prawej a w lewej odbłyśnik już jest nie taki jak ma być i najlepszym wyjściem było zakup soczewek . Z góry dzięki za pomoc.
Odpowiedz
#77
od początku będziesz zasuwać papierem wodnym więc nawilżaj.

Klosz raczej nie pęknie, ale jak przesadzisz to się stopi lub zaglęboko zajedzie w strukture.

600 na wiertarce aż znikną karby, potem 1000, tak długo aż po tarciu nie będzie czuć różnicy, potem 1500(stosowanie jw), potem 2000( stosowanie JW), mozesz na krótki wzbogacić tarcie o 2500 (na koniec) Oczko

Potem pasta polerska aż do połysku- bez wody i powoli-najlepiej ręcznie.

Jak już się będzie błyszczeć nałożysk wosk (nazwę mogę Ci podać potem jak chcesz bo nie pamiętam)
v6
Odpowiedz
#78
Teraz moja kolej na przerobienie lamp na xenonowe lecz mam pytanie co do soczewek raczej nie zamierzam kupować żadnych chińskich gotowców z allegro lecz wytargać z jakiś aut, myślałem nad soczewką z Hondy Accord lecz czy ona rozmiarowo będzię dobra? Ponieważ chce uniknąć zamontowania jakiejś śmiesznie małej lub przesadnie dużej soczewy.
Ogólnie będzię to modernizacja lamp JDM jeszcze tylko myślę nad tym czy to zgrabnie wsadzić w miejsce h4 czy pokusić się o jakieś maskownice a to, że mam kolor ciemny auta(granat) to tez myśle o takim wnętrzu lamp

Mile widzanie propozycje soczewek z innych aut ktore się sprawdzają w tych jdmach
Odpowiedz
#79
jak pisałem,

stanley w wersji xenon był na wyposażeniu fabrycznym prawie wszystkich HOND, u siebie w srebrnej mam właśnie te soczewki, jest to jedna z mneijszych i zgrabniejszych soczewek i ma znakomitą jakość, świeci dużo lepiej niż hella(również po regeneracji).

Lampy JDM nie mają żarówek H4, jeśłi takie masz to jest to pewnikiem jakiś patent, i niewiadomo co tam było ruszane, choć przy soczewkach i tak odbłyśnik wycinasz.

Jeśli nie zależy Ci na bixenonie to kup sobie soczewki stanley(sa w wersji xenon i halogen), zapodaj maskownice, zamocuj jak na foto i po sprawie.
v6
Odpowiedz
#80
Więc tak planuje wsadzić soczewke, które seryjnie są montowane w Q7, już wstępne przymiarki robiłem i raczej nie będzie z tym problemu, jest to soczewka bixenonowa z ruchomą przesłoną. Już wstępnie mam dobraną osłone soczewki, będzie chromowana, zastanawiam się nad pomalowaniem wnętrza lampy na czarno tak jak to jest u tego posiadacza acury zza oceanu.
[Obrazek: IMG_8448.jpg]

Odbłyśnik zostanie odpowiednio docięty pod soczewke lecz wszystko będzię zakryte chromowaną osłoną. Została jeszcze kwestia jakie żarniki+przetwornice wsadzić i tutaj pytanie do was czy chińskie produkty mowa o tych nie najtańszych lecz za 300zł będą dobrze świecić? Czy lepiej zainwestować w coś "markowego". W trakcie prac co dopiero będzie za tydzien powrzucam jakieś fotki.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości