Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bagażnik KB1 a wózek
#1
Cześć,
jestem nowy, chcę kupić KB1, aktualnie posiadam auto typu kombi. Z uwagi na małego członka rodziny warunkiem koniecznym jest, aby zmieścił się wózek z gondolą w bagażniku. Czy ktoś z forumowiczów upychał jakiś wózek dziecięcy do swojej Hondy?


Z góry dzięki!
Odpowiedz
#2
Wózek złożony wejdzie, gondola z wózka Adamex nie wejdzie do bagażnika. Bagażnik KB jest słaby, bo płytki, krótki i nierówny.
v6
Odpowiedz
#3
(01-14-2018, 21:16 )ledman napisał(a): Cześć,
jestem nowy, chcę kupić KB1, aktualnie posiadam auto typu kombi. Z uwagi na małego członka rodziny warunkiem koniecznym jest, aby zmieścił się wózek z gondolą w bagażniku. Czy ktoś z forumowiczów upychał jakiś wózek dziecięcy do swojej Hondy?


Z góry dzięki!

Jesteś z Gdańska?
Ja bywam na Benzynowej, Kartuskiej i w Pruszczu. Jeśli chcesz możemy się umówić i przymierzysz wózek.
Odpowiedz
#4
Cześć, tak dokładnie. Jestem już umówiony z innym właścicielem Hondy, jeśli spotkanie nie dojdzie do skutku, to chętnie skorzystam z Twojej propozycji.
Odpowiedz
#5
To jest właśnie urok sedana heh. Pamiętam jak kupowałem wózek 3w1 z gondolą i fotelikiem... Pojechałem z całą familią Hondą Jazz i wszystko się ładnie zmieściło. Taki paradoks tych aut mały na zewnątrz a duży wewnątrz i odwrotnie dla Legenda bo jest spory zewnętrznie, ale mało praktyczny.
Odpowiedz
#6
Witam!
Temat delikatnie przykurzony ale ponieważ pośrednio dotyczy interesującej mnie sprawy związanej z bagażnikiem KB1, więc go nieco odkopie aby niepotrzebnie nie zadawać banalnego pytania w nowym temacie.
Jestem na etapie poszukiwania następcy wysłużonego już Accorda CG9. Za głównego faworyta uznaję Legend'a KB1, więc jestem gotów pytać o każdy szczegół dotyczący tego modelu. Doświadczenie dnia dzisiejszego skłoniło mnie do napisania tego postu. Otóż przewoziłem dzisiaj dłuższy ładunek przy którym musiałem złożyć tylną kanapę w swoim Accordzie i w trakcie jazdy przyszła mi do głowy taka banalna myśl "jak to jest w KB1"
No właśnie, jak to jest z tą kanapą w KB1? Próbowałem googlować na ten temat, szukać w grafice google ale jakoś nie trafiłem na satysfakcjonującą mnie odpowiedź. Dlatego też zapytam starych wyjadaczy z tego forum  Duży uśmiech  . 

Czy kanapa w KB1 ma możliwość składania aby zwiększyć nieco pojemność bagażnika? Wiem że po złożeniu podłokietnika jakiś otwór tam jest ale chodzi mi o całą kanapę.

Wiem że elegancki Legend to nie transportowe kombi ale jako limuzyna służąca rodzinie taka funkcja jest czasem przydatna. Chociażby do przewiezienia dywanu  Duży uśmiech .
Pytanie może i banalne ale z góry dzięki za odpowiedź.
Odpowiedz
#7
Niestety tylna kanapa się nie składa. Jest tylko mały otwór w podłokietniku na max. 2 pary nart.
Odpowiedz
#8
Hmm... tak czułem po zdjęciach bagażnika, ale nie byłem w stanie dokładnie tego wypatrzeć. Tu mały minus dla KB1. Dzięki za odpowiedź!
Odpowiedz
#9
Witam ponownie!
Ponieważ kwestia bagażnika nie daje mi spokoju to jeszcze wrócę do tematu.
Ok, tak jak napisał AWIK, tylna kanapa się nie składa - przyjmuje to do wiadomości i tak jak pisałem wcześniej zdaję sobie sprawę że KB1 to nie kombi. Co prawda na przestrzeni blisko 10 lat użytkowania obecnego sedana korzystałem z funkcji składania kanapy może ze 30, góra 40 razy to jednak były to sytuacje które ratowały sprawę. Chociażby przewóz mebli w kartonach dla przykładu, pozwolił zaoszczędzić czas i kasiore (ot taki banał). Bo 1000 razy ten gadżet się nie przyda ale przyjdzie 1001 raz gdzie zabraknie te parę centymetrów i kiszka. Wiem że to jest błahy dla niektórych pretekst a inni powiedzą że "kup sobie kombi" ale problem jest taki że KB1 dla mnie wygląda świetnie i takie coś mi się marzy. Dlatego zapytam o taką nietypową rzecz (bo szukam jakichś zdjęć całej ramy i konstrukcji KB1 i nie mogę natrafić).

Czy kabina pasażerska jest oddzielona od bagażnika "pustą przestrzenią" którą jest zamaskowana zamontowaną kanapą i tapicerką od strony bagażnika?
Czy też - w zasadzie tak obstawiam bo tak na ogół jest ale co tam zapytam - kabina jest oddzielona od bagażnika blachą z wyciętym otworem na - jak to AWIK napisał - max. 2 pary nart?

Pytam bo ciekawi mnie czy w naprawdę ekstremalnych już sytuacjach jest możliwość całkowitego demontażu oparcia tylnej kanapy i tym samym powiększenia tej przestrzeni bagażowej. Nie liczę na pierwszą opcję ale co tam, kto pyta nie błądzi, a nóż widelec. Zawsze jest alternatywa. Albo drugi samochód kombi lub hatchback (to drugie jest ale trochę małe, w sensie krótkie), albo hak (ale hak w takim poważnym i dostojnym wozie ... hmm, jakoś nie pasuje na wizual ale jak trzeba będzie to się zamontuje).
Odpowiedz
#10
Z tyłu nie ma ściany grodziowej.
Niemniej demontaż oparcia wraz z wszystkimi pochowanymi tam modułami, wyciszeniami i innymi elementami wnętrza jest czasochłonne i zupełnie bezzasadne.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości