Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podgrzewanie Lusterek Problem
#1
Witam wszystkich kolegów.. jak w temacie problem z nie grzaniem lusterek gdzie szukać przyczyny ? konkretnie który przekaznik ? bezpiecznik jest ok lusterka pracuja (regulacja) z góry dziękuje za odp POZDRO!!!
Odpowiedz
#2
Wydaje mi się ,że problemem jest włącznik ! Mam ten sam problem ,tylko nie mam czasu się do niego dobrać.
Odpowiedz
#3
hhmm musze sprawdzić .. jesli ktoś cos wiecej wie i miał ten problem pisać Pozdro!!
Odpowiedz
#4
Starowanie i grzanie są na innych kablach.
1. Zdejmij lusterko (same szkło) wypnij kabelek od grzania, włącz przycisk grzania na drzwiach i sprawdź czy dochodzi napięcie.
jeżeli tak - uszkodzone przewody grzewcze lusterka
Jeżeli nie - idź do punktu 2
2. Zdejmij boczek od drzwi i sprawdź czy dochodzi napięcie do przycisku a po włączeniu przycisku grzania wychodzi napięcie dalej do lusterek
jeżeli nie ma napięcia wejściowego - sprawdź bezpieczniki, albo wiązkę dochodzącą - najgorsza z możliwych opcji do zidentyfikowania
jeżeli jest napięcie wejściowe ale nie ma wyjściowego (po wciśnięciu guzika) uszkodzony jest łącznik ogrzewania (guzik)
jeżeli jest napięcie wejściowe i jest wyjściowe - uszkodzona wiązka od przycisku do lusterek
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz
#5
(02-05-2018, 20:45 )K278 napisał(a): Starowanie i grzanie są na innych kablach.
1. Zdejmij lusterko (same szkło) wypnij kabelek od grzania, włącz przycisk grzania na drzwiach i sprawdź czy dochodzi napięcie.
jeżeli tak - uszkodzone przewody grzewcze lusterka
Jeżeli nie - idź do punktu 2
2. Zdejmij boczek od drzwi i sprawdź czy dochodzi napięcie do przycisku a po włączeniu przycisku grzania wychodzi napięcie dalej do lusterek
jeżeli nie ma napięcia wejściowego - sprawdź bezpieczniki, albo wiązkę dochodzącą - najgorsza z możliwych opcji do zidentyfikowania
jeżeli jest napięcie wejściowe ale nie ma wyjściowego (po wciśnięciu guzika) uszkodzony jest łącznik ogrzewania (guzik)
jeżeli jest napięcie wejściowe i jest wyjściowe - uszkodzona wiązka od przycisku do lusterek

oki rozumiem jeszcze jedno pyt czyli nie ma czegos takiego jak przekaznik ? poprostu dziala to na bezposrednie napiecie +- sprawdze i dam znaka co i jak dziekuje za konkretną odp Pozdrawiam!!
Odpowiedz
#6
(02-05-2018, 20:45 )K278 napisał(a): Starowanie i grzanie są na innych kablach.
1. Zdejmij lusterko (same szkło) wypnij kabelek od grzania, włącz przycisk grzania na drzwiach i sprawdź czy dochodzi napięcie.
jeżeli tak - uszkodzone przewody grzewcze lusterka
Jeżeli nie - idź do punktu 2
2. Zdejmij boczek od drzwi i sprawdź czy dochodzi napięcie do przycisku a po włączeniu przycisku grzania wychodzi napięcie dalej do lusterek
jeżeli nie ma napięcia wejściowego - sprawdź bezpieczniki, albo wiązkę dochodzącą - najgorsza z możliwych opcji do zidentyfikowania
jeżeli jest napięcie wejściowe ale nie ma wyjściowego (po wciśnięciu guzika) uszkodzony jest łącznik ogrzewania (guzik)
jeżeli jest napięcie wejściowe i jest wyjściowe - uszkodzona wiązka od przycisku do lusterek

U mnie nie działało podgrzewanie lusterek, powód to punkt 2 - uszkodzony guzik. Z moich doświadczeń ciężko kupić wersję europejską, nie wiem czy da się przełożyć bebechy z angola.
Odpowiedz
#7
też nie wiem czy się da, ale mam jeszcze europejską wersję jak by co Oczko
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz
#8
Witam, czy przycisk po wciśnięciu ogrzewania lusterek powinien być podświetlony (w momencie kiedy jest załączony)? z tego co pamiętam kiedyś gdy włączałem chyba się podświetlał, teraz nie i nie działa ogrzewanie lusterek. Chyba najprościej zacząć od sprawdzenia bezpieczników lub przekażnika tylko pytanie gdzie one się znajdują? które odpowiadają za ogrzewanie lusterek?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości