Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana Audio
#1
Strzała. zastanawiam sie nad zmianą sprzetu grającego w Hani. W związku z tym, że z żoną jesteśmy podróżnikami i całkiem sporo jeździmy, myślałem o jakimś radyjku z navi. A że na starość włącza mi się corazczęściej "program" zrób to sam :Uśmiecho poszukuję jakiejś małej pomocy :Uśmiech
Ktoś z was zmieniał sprzęt ?? Ramki na nowe radio sami robiliście ?? czy gdzieś ew można dostać takie w zależności od modelu radia ??
proszę tylko bez hejtów Uśmiech
Odpowiedz
#2
Też się noszę z wymianą radia.. mój plan jest następujący: radio z aliepress na androidzie (stosunkowo niskie ceny) co do ramki niestety ciężko:/ tu masz link http://www.bartex-caraudio.pl/product_in...4&osCsid=1 ale cena powala:/. Moze sam sobie dorobie.. narazie to tylko teoriaOczko
Odpowiedz
#3
(02-14-2018, 14:27 )Wsciekly13041991 napisał(a): Też się noszę z wymianą radia.. mój plan jest następujący: radio z aliepress na androidzie (stosunkowo niskie ceny) co do ramki niestety ciężko:/ tu masz link http://www.bartex-caraudio.pl/product_in...4&osCsid=1  ale cena powala:/. Moze sam sobie dorobie.. narazie to tylko teoriaOczko

Żadne wynalazki z navi nie zagrają tak jdobrze jak seria plus wzmacniacz i dobry zestaw przedni , oczywiście drzwi wytłumione. Ewentualnie pokusił bym się o OEM zestaw z navi z Acury Rl polift z tych lat.
Odpowiedz
#4
(02-15-2018, 0:29 )termoba77 napisał(a):
(02-14-2018, 14:27 )Wsciekly13041991 napisał(a): Też się noszę z wymianą radia.. mój plan jest następujący: radio z aliepress na androidzie (stosunkowo niskie ceny) co do ramki niestety ciężko:/ tu masz link http://www.bartex-caraudio.pl/product_in...4&osCsid=1  ale cena powala:/. Moze sam sobie dorobie.. narazie to tylko teoriaOczko

Żadne wynalazki z navi nie zagrają tak jdobrze jak seria plus wzmacniacz i dobry zestaw przedni , oczywiście drzwi wytłumione. Ewentualnie pokusił bym się o OEM zestaw z navi z Acury Rl polift z tych lat.

Zależy czy mowa o poprawieniu dźwięku itp czy o zmianie radia pod kątem ,,bajerów"Oczko
Odpowiedz
#5
Dlatego wyraźnie napisałem. Uśmiech Głośniki mogą zostać , póki co Uśmiech
Podstawa to radio z navi. Dość mamy użytkowania tel jako navi. Plątaniny kabli, uchwytu na szybie etc.
Odpowiedz
#6
(02-15-2018, 0:29 )termoba77 napisał(a):
(02-14-2018, 14:27 )Wsciekly13041991 napisał(a): Też się noszę z wymianą radia.. mój plan jest następujący: radio z aliepress na androidzie (stosunkowo niskie ceny) co do ramki niestety ciężko:/ tu masz link http://www.bartex-caraudio.pl/product_in...4&osCsid=1  ale cena powala:/. Moze sam sobie dorobie.. narazie to tylko teoriaOczko

Żadne wynalazki z navi nie zagrają tak jdobrze jak seria plus wzmacniacz i dobry zestaw przedni , oczywiście drzwi wytłumione. Ewentualnie pokusił bym się o OEM zestaw z navi z Acury Rl polift z tych lat.

Zamontować OEM zestaw z navi to nie jest taka prosta sprawa, chyba że masz pełny zestaw (a do tego to najlepiej musiał byś mieć auto dawcę obok i wyciągać to co okaże się koniecznie). Poza tym ciekawe jakie mapy chciałbyś wgrać do tego navi? Honda Europa z 2005?
Kolego Wsciekły13041991 polecam zajrzeć do tematu mojego auta. Opisałem tam moją walkę z montażem seryjnego navi. Ja mam auto z 1998 ale podejrzewam, że z poliftem będą podobne problemy.

Seryjny "zwykły" grajek ma wszystkie komponenty Alpine, w Ameryce było też Bose. Gra to całkiem fajnie ale efekt psuje słabe wytłumienie auta. Jak ktoś myśli nad poprawą audio to zgadzam się z kolegą Termoba77, że należy od tego zacząć.
Odpowiedz
#7
Jest możliwe podłączenie pod fabryczne radio wzmacniacza? Z wypowiedzi Termoba 77 wnioskuje, że tak.. tylko czy jest tam odpowiednie wyjście czy jest to skąplikowabe bardziej? Powiem szczeże, że fabryczne audio daje rade ale leży mi jakiś zmachol e piwnicy i z ciekawości bym go podłączył:p Wizja radia z aliexpers o którym pisałem wyżej odpada.. dopadły mnie inne wydatki :p także zostaje przy oryginalnym.
Odpowiedz
#8
(07-30-2018, 7:29 )Wsciekly13041991 napisał(a): Jest możliwe podłączenie pod fabryczne radio wzmacniacza? Z wypowiedzi Termoba 77 wnioskuje, że tak.. tylko czy jest tam odpowiednie wyjście czy jest to skąplikowabe bardziej? Powiem szczeże, że fabryczne audio daje rade ale leży mi jakiś zmachol e piwnicy i z ciekawości bym go podłączył:p Wizja radia z aliexpers o którym pisałem wyżej odpada.. dopadły mnie inne wydatki :p także zostaje przy oryginalnym.

Jest taka opcja - adapter RCA lub wyciągnięcie sygnału z radia przed końcówkami mocy - wtedy wpinasz to do wzmacniacza i tyle.
Jest też opcja pieca z wejsciami hi-in wtedy wpinasz to bezpośrednio pod wyjście z grajka na pokładzie.
Opinie na ten temat są różne, ja się na tym nie znam, jedynie powtarzam to co usłyszałem - myślę że więcej info znajdziesz jak poszukasz na necie.
[Obrazek: IMG_20171026_103324.jpg]
Odpowiedz
#9
Szczebiot wielkie dzięki za odpowiedźUśmiech jak juz dostane auto to popatrzę co i jak
Odpowiedz
#10
Hejoo ja ostatnio u siebie zamontowałem PIONEER AVIC-F930BT które w sobie ma equalizera powiem wam że samym bawiąc sie samym equalizerem z głosników wyciągnałem dużo więcej, jakby dodac jeszcze wzmacniacz to byłaby bajka Duży uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości