Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KB1 koło pasowe wału
#1
Witam jakby komuś zepsuło się koło pasowe wału i słyszy straszne piski w okolicy paska podczas rozruchu i pracy silnika na niskich obrotach do tego smród rozgrzanej gumy (rozwulkanizowało się co skutkuje brakiem stałego połączenia między pierścieniem zewnętrznym po którym chodzi pasek a środkową częścią co jest przykręcona do wału korbowego) to informuję że koło takie pasuje od nowego Accorda 8 i kosztuje od 150zł do 200zł i jest nowe i ze średniej półki cenowej więc trochę pochodzi.Koło używane od Legenda kosztuje 400zł i zapewne jest w podobnym stanie jak te co mamy na aucie więc zaraz pewnie się rozleci z racji wieku.Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
U mojego znajomego słychać piszczący dźwięk ale tylko podczas rozruchu na zimnym silniku, później całkowicie zanika. To chyba nie ta usterka.
Odpowiedz
#3
(02-18-2018, 0:36 )kala40 napisał(a): U mojego znajomego słychać piszczący dźwięk ale tylko podczas rozruchu na zimnym silniku, później całkowicie zanika. To chyba nie ta usterka.

Tak samo miałem na początku później też na wolnych obrotach.Ogólnie to raczej się nie rozpadnie bo pasek nie pozwoli żeby koło się rozpadło.Dostęp do tego koła jest łatwy można na oko stwierdzić czy się rozleciało czy nie.Ja sam to zauważyłem jutro jak nie zapomnę to wstawię zdjęcie i zaznaczę gdzie trzeba patrzeć.
Odpowiedz
#4
W tym miejscu koło się rozwulkanizowało i zewnętrzny pierścień obraca się powodując piski i przesuwanie się paska na rolce napinającej.
[Obrazek: 38524535120_d6c3c0b1a4_k.jpg]Screenshot_20180218-102029 by Michał Dębski, on Flickr
[Obrazek: 38524534920_bd7023fe7d_k.jpg]Screenshot_20180218-101724 by Michał Dębski, on Flickr
Łatwo to zlokalizować i szybko można naprawić pozdrawiam
Odpowiedz
#5
u mnie we wszystkich KB już wymienione, pada przy ok 120 tys.
v6
Odpowiedz
#6
Jeśli ktoś szuka koła pasowego do kb1zamienik febest ma eBay kosztuje 98euro przesyłka gratis doszło bardzo szybko w ciągu dwóch dni
POLEA DE CIGÜEÑAL GASOLINA J35A6. Febest HDS-J35A6
Odpowiedz
#7
(08-28-2021, 5:14 )Andrew1977 napisał(a): Jeśli ktoś szuka koła pasowego do kb1zamienik febest ma eBay kosztuje 98euro przesyłka gratis doszło bardzo szybko w ciągu dwóch dni
POLEA DE CIGÜEÑAL GASOLINA J35A6. Febest HDS-J35A6

Dziękujemy za informację.
Zapraszam do działu powitań.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości