Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KB1 jaka szerokość i et felgi 18
#1
Witam mam Hondę zamierzam zmienić felgi z 17 cali na 18.Z tego co się dowiedziałem to seryjne felgi 17cali 235/50 mają ET +55 a szerokość felgi 8.0" otwór centrujący 64,1mm. Pytanie w jaki rozmiar celować czy wybieracie szersze felgi czy zostajecie przy oryginalnej szerokości a zmieniacie średnicę obręczy na 18cali no i o ile można wysunąć felgi na zewnątrz auta żeby nigdzie nie tarło przy dobiciu zawieszenia.

Dla potomnych z podobnym pytaniem mile widziane zdjęcia auta na omawianych kołach i podane wymiary felgi jej ET i wymiary opony z góry dzięki
Odpowiedz
#2
fabryczne felgi 17 maja chyba et 55.
Odpowiedz
#3
No to będę musiał zdjąć koło i to zweryfikować sprawdzić oznaczenia i pomierzyć.Dane które podałem znalazłem w internecie i na allegro ale tam to często nie wiedzą co sprzedają.Głównie zależy mi na zdjęciach auta z 18 calowymi kołami i podanym et i szerokości kola.z moich wyliczeń wychodzi że po dwa cm na stronę można poszerzyć auto i koła będą mniej więcej równo z nadkolami.
Et 0 to płaszczyzna mocowania koła równo po środku szerokości obręczy,
Et +55 to płaszczyzna mocowania koła przesunięta o 55mm względem środka obręczy i koła chowają się w nadkolach (et na - koła wychodzą na zewnątrz pojazdu)
Miejsca na wysunięcie kół mamy ok 2cm może nawet 3 cm żeby diagnosta się nie przyczepił czyli Et +35 powinno być na równo z nadkolami przy zachowaniu oryginalnej szerokości koła.Jak obręcz będzie szersza wtedy trzeba ponownie przeliczyć żeby nie tarło o wahacze i inne elementy, Et trzeba zmienić o połowę wartości poszerzenia felgi.
Będę miał chwilkę to zrobię zdjęcia oznaczeń koła żeby nie było wątpliwości.
Odpowiedz
#4
https://acurazine.com/forums/2g-rl-tires...687/page6/

Tutaj masz temat z masą zdjęć różnych felg na samochodzie, i często w opisach są podane dokładne wymiary felg i opon.
Odpowiedz
#5
Dzięki Sikormen94 Sprawdziłem zdjąłem koło i pomierzyłem i wyszło że fabryczna felga ma 9 cali szerokości i Et +55 już poprawiłem w poprzednich postach na prawidłowe wartości. Teraz mam sporo do porównania. Prawie wszyscy na acurazine jeżdżą na 20 cali a ja myślałem o 18 calach a teraz myślę czy mi 19 cali zawieszenia nie zabije na naszych drogach hehe ładnie wyglądają 19 na tym aucie muszę zajechać do wulkanizatora i no oko obadać ile tam gumy zostanie jak założę 19cali.Na Accordzie miałem 225/45 r 17 i elegancko się jeździło wzrokowo po zdjęciach wychodzi że na 18 cali jest trochę więcej gumy niż miałem w Accordzie a na 19cali podobnie.
Odpowiedz
#6
Fabryczna felga 17" ma raczej 8 cali szerokości.
Odpowiedz
#7
Ok 23cm szerokości sam mierzyłem cal ma 2.54cm więc wychodzi 9 cali
Odpowiedz
#8
Pytanie czy mierzyłeś w odpowienim miejscu. Nie mierzy się całej szerokości felgi, tylko od odpowiednich rantów.
Odpowiedz
#9
W sumie to masz rację doczytałem że trzeba mierzyć od wewnetrznych rantów felgi tam gdzie styka się opona.Czyli pewnie wyjdzie 8 cali.
Odpowiedz
#10
Ja mam u mnie 18x8cali et 45 5x120 i centralna dziura 72 na pierścienie centrujacym. Opony 245/45/18 100W XL z Oponeo
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości