Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Japanese Oldschool limo czyli KA7 by seb
#1
Jako ze rodzinka nam się powiększyła, od jakiegoś czasu poszukiwałem odpowiedniego pojazdu który pozwoli przemieszczać się w miarę bezproblemowo w pelnym rynsztunku i będzie miał jaja opcji było kilka, jadna dziwniejsza od drugiej, ale to osobna historia. To co w rezultacie kupiłem zawdzięczam wyłącznie dwóm osobom - Stoskowi i Maxkowowi. Stosek kilka miesięcy zasiał w mojej podświadomości ziarnko tego auta które gdzieś tam sobie powoli kiełkowało. A to co zrobil Maciek, kwalifikuje się do specjalnego Orderu Władzy Ludowej Zadzwonilem do niego popytać o silnik Lexa LS400 bo jeździ SC 400 a to ten sam motor, a on jakoś luźno w rozmowie napomknął czy nie zastanawiałem się nad Legendem KA7, bo jeśli nie to powinienem, bo u nich pojawił się w końcu na sprzedaż egzemplarz który zainteresowani tematem znali od dawna. To co zrobił później to już w ogóle wielka sprawa. Bo ja kiedy zobaczyłem w necie kilka fotek jak to auto może wyglądać, oczywiście zdecydowałem się na zakup, problem był tylko taki ze auto stało w Swarzędzu, ja siedzialem w Gdańsku, a po Legenda już jechał zdecydowany kupiec Poprosiłem Maxa żeby wplacil facetowi zaliczkę bo ja napewno chcę to auto i jutro wsiadam w pociąg i jadę po nie, Maciek pojechał do faceta, wyłożył mu sprawę, typ powiedział ze albo cała kasa na stół, albo auto zabierze drugi kupiec, więc Maciek wiele się nie zastanawiając pojechał do banku, wypłacił własne pieniądze i... kupił mi auto bez zadnych gwarancji, bez kwitów, wystarczyło mu moje słowo żeby bez mrugnięcia okiem położył na stół pieniądze za nie swój samochód... Brak słów na podziękowania za taki postępek, to cudownie że są jeszcze tacy ludzie... Maćku, chcę Ci jeszcze raz podziękować najmocniej jak potrafię za to co zrobiłeś, za gościnę i za wszystko Trochę przydługa ta opowieść, ale musiałem podziękować bo gdyby nie te wydarzenia to nie miałbym tego auta. Wracając do sedna - ten egzemplarz przeczy wszelkim twierdzeniom że cuda się nie zdarzają, że to czy tamto jest niemożliwe i ze takie auta nie istnieją, otoż istnieją, trza tylko mieć trochę farta żeby je zdobyć.
Legend w wersji czterodrzwiowej (KA7) rok 1992, 262 tysiące przebiegu, serwisowany do samiutkiego końca, ale nie serwisowany tak zwyczajnie, właściciel który miał ją przez ostatnie 12 lat, człowiek dość majętny, jeździł z KAŻDĄ pierdołą do ASO, wyłącznie do jednego i wyłącznie jeden człowiek zajmował się tym autem, a jakby tego było mało, nie był to pierwszy lepszy mechanior, tylko niejaki pan Jaromi (chyba tak się to pisze), człowiek znany większości serwisom Hondy w kraju, podobno kiedy ktoś gdzieś w kraju ma problem nie do przeskoczenia i już wszyscy rozkładają ręce, w Aso Karlik dzwoni telefon i proszą o rozmowę z ww panem, który słucha i na końcu mówi że trzeba zrobić to i tamto tak i tak i pa Szczęśliwy Oczko no więc teraz ten pan jest już szefem jakiegoś tam działu, ale gdy przyjeżdżal pan Kazimierz, pan Jaromi wychodził zza biurka, zakładał białe rękawiczki i robił co miał zrobić, wszystko osobiście. Skutek tych działań jest taki że auto jest w ABSOLUTNIE IDEALNYM stanie. Każda naprawa i wymiana czegokolwiek jest udokumentowana fakturami i mało tego - zanotowana w specjalnym notesie który pan Kazimierz prowadził i w którym zapisywał co w aucie kiedy i jak zostało lub ma zostać wymienione, jak również wiele złotych myśli które później sfotografuję i umieszczę w tym temacie, bo jak to napiszę to i tak nie uwierzycie ja z Maćkiem płakałem po prostu ze smiechu mimo tego że facet miał spoooro kasy to nie zaniedbywał żadnego, nawet najdrobniejszego szczegółu, możecie mi wierzyć że warto kupić samochód po takim psychopacie Oczko [Obrazek: img3095hkd.jpg][Obrazek: img3097g.jpg][Obrazek: img3099q.jpg][Obrazek: img3109v.jpg][Obrazek: img3100x.jpg]img][Obrazek: img3104l.jpg][Obrazek: img3106nzh.jpg][Obrazek: img3111k.jpg][Obrazek: img3114nhl.jpg][Obrazek: img3117j.jpg][Obrazek: img3118z.jpg][Obrazek: img3119z.jpg][Obrazek: img3120s.jpg][Obrazek: img3122y.jpg][Obrazek: img3124s.jpg][Obrazek: img3125u.jpg]
Odpowiedz
#2
Kabaryna jak się patrzy Oczko ! Bardzo ładny egzemplarz, pogratulować. I gratki dla kolegi Maćka za "ofiarnośc" i przypilnowanie tematu Duży uśmiech ( BTW: MaxKow z tego co kojarze z PTP to parę ładnych latek Preludą śmigał? )
Odpowiedz
#3
Nie pozostaje nic innego jak tylko pogratulować tak udanego zakupu jak również złożyć wyrazu szacunku koledze MaxKow.
Faktycznie, auto prezentuje się baardzo ładnie Uśmiech

Kupiłeś już swój notes..? Oczko
[Obrazek: avatarrear.jpg]
Odpowiedz
#4
Jak dla mnie REWELACJA Uśmiech wygląda wręcz niesamowicie - wierzyć się nie chce że auto jest prawie pełnoletnie;
szacuneczek dla kolegi Maćka za pomoc w znalezieniu "skarba"

seb - pochwal się czy jakieś mody są w planach :?: Duży uśmiech
Właściciel Hondy Legend - człowiek bez marzeń... przynajmniej tych motoryzacyjnych Oczko
Odpowiedz
#5
Dzięki za dobre słowa Oczko a plany co do modów, hmm, tylko dwa beda w sumie, czyli fajne kółko i blizej ziemi 8-) poza tym postaram się nie skopać tego co poprzedni wlasciciel zrobił dla tego auta czyli bede o nia dbal jak umiem najlepiej. Już wczoraj dostał nowy termostacik bo stary potrafił sie przywiesić od czasu do czasu, przy okazji nowy płyn chłodzący, kpl. nowych świeczek takich jak być powinny, przy okazji wyczyściłem na glanc końcówki elektrod w cewko-fajkach (polecam każdemu, strasznie to usyfione było i napewno nie pomagało w poprawnej pracy), jutro oliwka i filterek no i pucu pucu glancu glancu Duży uśmiech


Pozdrawiam
seb
Odpowiedz
#6
Naprawdę jestem w szoku! Sądziłem, że takie egzemplarze się u nas w kraju nie trafiają no chyba, że forumowe Uśmiech

Oby posłużyla Ci kolejne 250 tyś Uśmiech
v6
Odpowiedz
#7
Żeby nie było że "Notes Pana Kazimierza" jest moim wymysłem, zamieszczam kilka fotek na dowód że są ludzie bardziej pokręceni niż my Duży uśmiech na wszystko oczywiście są faktury i stosowne rachunki, ich zdjęć nie zamieszczam bo faktura jak faktura, nic szczegółnego, natomiast odręczne notatki Pana Kazimierza to zupelnie co innego 8-) [Obrazek: img3301a.jpg][Obrazek: img3302n.jpg][Obrazek: img3303n.jpg][Obrazek: img3304k.jpg][Obrazek: img3305c.jpg][Obrazek: img3307u.jpg][Obrazek: img3308j.jpg][Obrazek: img3310t.jpg][Obrazek: img3311c.jpg][Obrazek: img3312b.jpg][Obrazek: img3313o.jpg][Obrazek: img3314e.jpg]

Jeśli do tej pory mysleliście że dbacie o swoje auta... To byliście w błędzie Szczęśliwy Szczęśliwy Szczęśliwy
Odpowiedz
#8
Haha ladnie, juz lece do sklepu po zeszyt Język
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#9
Notes pana Kazimierza i jego złote mysli sa poprostu bezcenne.
Lexus SC400 V8 Pb 98

TDi Engines are for senior citizens
Odpowiedz
#10
WOW dzial "Praktyczne porady" jest rewelacyjny szczegolnie porada dot.: "jazdy w dni deszczowe " Szczęśliwy
Pan Kazimierz rulezz :!:
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości