Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przerobienie lamp tylnych na clear KA9
#11
jaka metode obrales? rozklejanie czy wyrywanie Uśmiech hehe
Odpowiedz
#12
Żadną z podanych przez Ciebie:p Rozkleić się nie da.. lampy są sklejone jakimś klejem którego temperatura nie rusza (już próbowałem). ,,Wyrywanie" również przyniosło mizerny efekt, wręcz fatalny ( pękła lampa ). Zostało cięcieUśmiech Jak ogarnę temat to wrzucę foty i opisze co i jak.
Odpowiedz
#13
najlepiej byłoby chyba ciąć nagrzanym skalpelem zeby jak najmniej 'naśmiecić' w środku
Odpowiedz
#14
Małe opóźnienie z realizacją.. sprzedający lampe opóźnia się z wysyłką i to gruboSmutny ale oboecuje, że jak tylko dotrze lampa to zrobię fotorelację z miejmy nadzieję udanej przeróbkiUśmiech
Odpowiedz
#15
Żarówka 
Nie doczekałem się na lampę, niby sprzedający ją wysłał ale nie doszła:/ mniejsza z tym. Jedna lampę mam pęknięta więc zdecydowałem, że na niej coś poeksperymentuje. Do rzeczy...

Narzędzia jakich użyłem do tego ,,zabiegu'' to miniszlifierka z tarcza do cięcia, marker, klej na ciepło i śrubokręt płaski.
   
1 - po wyciągnięciu lampy zaznaczyłem markerem linię cięcia. Ważne aby ciąć w miejscach, gdzie od zewnątrz nie będzie to widoczne. W przeciwnym razie po sklejeniu wszystkiego z daleka będzie ok ale z bliska niestety będzie lipa.

2 - cięcie nie sprawiło większych problemów. Wyciąłem 2 elementy. Należy unikać cięcia na małe kawałki gdyż będzie to ciężko posklejać.
       
3 - po wycięciu zaglądając do środka widzimy pomarańczowy plastik, który osadzony jest na zaczepach. Zaczepy najzwyczajniej w świecie połamałem przy użyciu śrubokręta, nie stawiały większego oporu Uśmiech
   
4 - po upewnieniu się, że żaden zaczep już nie trzyma, można śmiało wyjąć ,,pomarańczke' przesuwając ją w bok. Następnie oczyszczamy środek z ewentualnych nieczystości np przy użyciu odkurzacza.
   
5 - kleimy wycięte wcześniej 2 elementy przy pomocy kleju na ciepło, sprawdzając dokładnie czy wszystko jest szczelne.

i.... TYLEUśmiech Metoda może i brutalna ale skuteczna. Ważne aby nie robić niczego na siłę i wykonywać cięcia w odpowiednich miejscach.
Odpowiedz
#16
Lampa sklejona od tyłu
   
No i efekt końcowy
       
Odpowiedz
#17
Elegancko to ogarnąłeś. Brawo!
Odpowiedz
#18
wkoncu sie udało, gratulacje!
u mnie koniec koncow skonczyło się na lampach jdm 04', a stare z pomaranczka leza na strychu Oczko
Odpowiedz
#19
Kawał dobrej roboty! Nie do poznania, że coś było robione. Gratuluję samozaparcia i efektu końcowego.
Odpowiedz
#20
Jestem pełen podziwu. Brawo Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości