Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
łorzysko
#1
Witam,
po zrobieniu dość sporego dystansu , wjechałem do miasta ,zwolniłem do 30 mph i dobiegło mnie wycie z tylnego lewego koła , dziwna sprawa , opona ok , a wycie sie nasila , raczej łorzysko .
Sprawdziłem w HGPeC jak to mianowicie wygląda i nie ma tał łozyska jako odrębnej częsci ,jest jako ;
bearing assy. , hub unit , czy ktoś z was to robił i czy da się to w domowo/warsztatowych warunkach zrobic ?
i czy to naprawde całość jest ..?
Odpowiedz
#2
Tynle kola sa osadzone na zintegrowanych piastach z lozyskami. Jest to jeden element.

Wymiana w domowym warsztacie jak najbardziej. Trzeba zdjac kolo, potem zacisk i tarcze. Odekrecasz tylka taka jedna spora nakretke i masz piaste na talezu. Wkladasz nowa i skladasz wszystko spowrotem. Generalnie proste jak but Uśmiech
Odpowiedz
#3
To prawda, wymiana :!: ŁOŻYSKA :!: razem z piastą to Pikuś 8-) Gdyby było potrzebne daj znać, mam jeden zestaw na zbyciu.
Odpowiedz
#4
ej , to dzięki pocieszyłes mnie bardzo, bo nie lubie oddawac auta w ręce tutejszych mechaników , (miałem niebespieczne doswiadczenia)
u mojego brata w mercu jak zaczeło wyć , to zrobiło jeszcze naprawde spory dystans , a potem przy cofaniu się rozpadlo i kolo stanelo na amen,
moja H jest normalnie bardzo cicha i to buczenie jest nie do zniesienia więc będe to robił na dniach , mam nadzieje że cena mnie nie powali na kolana..
i tylko jeszcze jedno istotne pyt. ;
jak sie mają do tego szpilki , trzeba na prasie , czy jak to tam siedzi ??





ja to nawet i chętnie w dobrej cenie, ale obawiam się że wysyłka do UK może przekraczac cene częsci
Odpowiedz
#5
a.bel napisał(a):jak sie mają do tego szpilki , trzeba na prasie , czy jak to tam siedzi ??
Szpilki idą razem z całą piastą i łożyskiem. NIe wiem jak to jest przy zakupie nowego setu ale raczej wytłaczanie szpilek byłoby bardzo ciężkim tematem, który mogłby narazic szpilki na uszkodzenia, więc raczej sprzedają to wszystko razem.
Odpowiedz
#6
kiedyś miałem problem ze szpilkami , ,
kupiłem moją H z urwanymi 3 przednimi i 2 tylnymi ,
i tylne (nie wiem w jaki sposób ) ale mechanik wymienił za grosze ,
a przednie to musiałem w aso zamówić i mechanik twierdził ze bez prasy sie nie obejdzie ???
no i z tego wnioskuje ze to raczej osobno i w katalogu tez osobna częsc ..
??
Odpowiedz
#7
Według mnie jesli będzie potrzeba wyjęcia szpilek to tylko na prasie. Dlatego lepiej zamówic nowe szpilki razem z piasta, wbić je i nie będzie kłopotu. Albo kupic używke całą kompletnę.
Odpowiedz
#8
Nowy zestaw ma ZAWSZE szpilki w sobie wiec bez obaw.
Odpowiedz
#9
no to fajnie jak szpilki sa w zestawie Uśmiech
dzieki serdeczne i pozdro.
Odpowiedz
#10
Szpilki są w takich zestawach, jeśli się ktoś jednak uprze na swoje stare szpilki (warto je zachować) to bez prasy też się można obejść - nakręcamy nakrętke na szpilkę tak aby nakrętka zrównała się wysokością ze szpilką. Następnie duży młotek w dłoń - uderzamy raz a mocno i powinna wyskoczyć.
v6
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości