Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Legen KB1 vs Accord VII 2.4 vs konkurencja - dynamika
#11
Witam! Nie będę się za wiele rozpisywał ale kiedyś wymyśliłem sobie temat odnośnie dynamiki KB1 i tak przeglądając YouTube znalazłem pewne filmiki które mnie zainteresowały:

1/ https://www.youtube.com/watch?v=EacopjvVPKo
2/ https://www.youtube.com/watch?v=BX1SMPkPlxA
3/ https://www.youtube.com/watch?v=sGaFf8b2dn0

I teraz takie luźne pytanko:
Który z tych filmików wg Was jest najbardziej wiarygodny i odzwierciedla rzeczywiste tempo rozpędzania KB1? Oczywiście chodzi mi głównie o pierwszy i drugi film bo w trzecim jest opisane chyba coś o wyjęciu filtra powietrza ale mistrzem angielskiego nie jestem Uśmiech . Pierwszy film prezentuje się ciekawie ale coś za bardzo optymistyczne.
Odpowiedz
#12
Skrzynia w trybie manualnym i koleś "ciągnie" ją do odcięcia. Nigdy nie jechałem KB1 więcej niż 160 to nie wiem jak przyspiesza powyżej tej prędkości, ale do 100 z butem w podłodze jest to realne.
Odpowiedz
#13
O!? Nie więcej niż 160? :-o ! To kolega oszczędza swojego Legend'a :-) . No ale w sumie nie dziwię się. Legend to dostojne wozidło a nie drogowy huligan :-) . Jeździ z gracją i elegancją a nie jak np urwis CTR :-) . Nie mniej jednak swoim średniakiem Accordem nie raz podganiałem wskazowkę obrotomierza pod czerwoną kreskę jak była taka potrzeba oczywiście :-) . Ale odnośnie tego co napisałeś, to ktory film masz na myśli pisząc "że jest to realne"? Bo po dokładnym obejrzeniu śmiem twierdzić że w pierwszym i trzecim filmie zbieranie do setki zajmuje tak na oko ok sekunde mniej (+/-) niż w drugim. Z kolei obserwujac pierwszy i drugi film, w pierwszym wyraźnie szybciej pojawia sie 200 km/h . I tak zastanawiam sie czy ten egzemplarz z pierwszego filmu jest podrasowany czy też w tym drugim filmie kierownik nie radzi sobie z operowaniem manetkami i jego Legend jest bardziej slamazary. Bo jeżeli wszystkie Legendy KB1 jeżdżą tak jak ten pierwszy to spoko. Drugi też ujdzie ale widać (wg mnie) pewna ospałość. Poza tym w jednym i drugim przypadku pojawia się w okolicy ok 130-140 km/h jakieś chwilowe przymulenie silnika co zresztą słychać.
Odpowiedz
#14
Staram się jeździć zgodnie z przepisami. Zresztą każdy km/h powyżej 120 to jest drastyczny wzrost zużycia paliwa, to raz a dwa ani w Polsce ani nawet w osławionych Niemczech nie da się zbyt długo jechać z tak wysoką prędkością, a ja lubię jechać w miarę ze stała prędkością, a nie dojeżdżać co chwilę komuś do zderzaka.
Jeśli tak bardzo ważne jest dla Ciebie ściganctwo, adrenalina, przyspieszenie to kup sobie cifa IV gen. z silnikiem 1.6 B16, albo pójdź na gokarty, albo wykup sobie kilka kółek w DevilCars. Powiedz jak często wykorzystasz to przyspieszenie? W mieście? Ja kilkanaście lat temu miałem służbowe Seicento 1.1. Zazwyczaj pierwszy startowałem spod świateł Uśmiech.
Odpowiedz
#15
Jak Ci tak na przyśpieszeniu zależy to kup audi a6 4.2.

Dynamika A6 3.2 jest ciut lepsza od Legenda. Osobiście wybrałem Legenda, ponieważ uchodzi za mniej awaryjny. A6 C6 jest dość awaryjne, tak jak i pozostałe niemieckie auta klasy wyższej średniej z tego okresu.
Odpowiedz
#16
Uśmiech He He… Panowie, mam wrażenie że dyskusja zeszła nieco na niewłaściwe tory i nieco niewłaściwą interpretację więc chyba pasuje się rozpisać i coś sprostować. Uśmiech


AWIK, gdy zwróciłem uwagę na to, że jak twierdzisz, „nigdy nie jechałeś KB1 więcej niż 160” to pisałem to w pozytywnym kontekście. Wariatów na drogach mamy wystarczająco dużo. Wystarczy wspomnieć tą niedawną sytuację ze Słowacji. Więc dobrze że są i ci normalni. Jednak czytając twoją sugestię odnośnie tego że ważne jest dla mnie ściganie to zapewniam cie że jesteś w dużym błędzie. Jestem zwolennikiem sprawnego przemieszczania się ale nie świrowania, chodź gdy wspomniałem w poprzednim poście o kręceniu do czerwonego pola to zapewne zakwalifikowałeś mnie do tej drugiej grupy. Nic bardziej mylnego, jeżdżę spokojnie ale jeżdżę najczęściej starym Accorem i wiem że jak potrzebuję się dynamicznie zebrać , chociażby do sprawnego wyprzedzenia w pewnych warunkach to trzeba go kręcić wysoko bo inaczej jest ślamazarny. No takie są fakty, bez obrotów to auto nie jedzie i nawet wspomniane Seicento z krzyżówki mi ucieka. Nie potrzebują gokartów, torów i civic’ow do wyżycia się. Na co dzień jeżdżę z rodziną i ich bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu dlatego wbrew pewnym sugestiom twojego posta nie „piratuję” na drodze, jednak gdy trzeba i jest taka możliwość to nie widzę przeciwwskazań do sprawnego przemieszczania się i rozpędzenia w granicach zdrowego rozsądku z uwzględnieniem przepisów. Poza tym mam takie swoje powiedzenie:

„Osiągów nie trzeba wykorzystywać do piratowania, ale bardzo miłe jest uczucie ich posiadania”.

Problem polega na tym że w sytuacji gdy widzi się co dzieję się na drogach, podjęcie dyskusji o osiągach samochodów musi sprowadzać się do tego że od razu człowiek dostaję łatkę - „O! Następny wariat”. Szkoda, bo dla mnie takie luźne techniczne pogadanki są ciekawe z czysto technicznego punktu widzenia. Jak by nie było, osiągi samochodów są niejako wizytówką potencjału technologicznego firm dla tego mnie osobiście ciekawi ile takie czy owakie auto ma do setki czy dwustu chodź w codziennym użytkowaniu nie jest mi to zupełnie do niczego potrzebne. Większe, praktyczne znaczenie ma tu elastyczność.

W przypadku Legenda temat parametrów technicznych interesuje mnie tym bardziej że KB1 jest kandydatem na następcę wysłużonego już Acco. Dlatego też zainteresowały mnie filmiki prezentujące to jak rozpędza się KB1 i nie widzę lepszego miejsca niż to forum na zweryfikowanie tego na ile przedstawione tam przyspieszanie jest realne a na ile kombinowane na potrzeby filmu. Po prostu jestem tego ciekawy. Tym bardziej że jeżeli weźmie się pod uwagę pojemność i moc KB1 i porówna z tym co piszecie o jego paliwożerności to teoretycznie powinno być żwawszym autem ale jest jak jest i ustępuje dynamiką podobnym gabarytowo rówieśnikom generacyjnym jak Audi A6 C6 (wspomniane przez hulk'a 3.2 czy 3-litrowym dieslom o mocy w okolicy 240-250 KM) czy BMW serii 5 E60 (3-litrowe benzyniaki i diesle) a pali sporo.



I odpowiadając na to ca napisał hulk to nie, Audi A6 na pewno odpada z dwóch powodów. Po pierwsze jestem anty-VAG, a po drugie aż tak, jak zostało tu zasugerowane nie zależy mi na przyspieszeniu. Uśmiech
Odpowiedz
#17
Witam! Odświeżę nieco już zakurzony temat ale ciekawość nie daje mi spokoju. Zapewne znowu ktoś -niesłusznie zresztą - dopisze mi łatkę "O! Wariat! Ten znowu o przyspieszeniu i ścigactwie" ale co tam, to dział ogólny więc można chyba pisać o prawie wszystkim a już na pewno o osiągach i silnikach więc jak ktoś zechce to poczyta a jak nie zechce to ... nie poczyta  Język .  Do rzeczy.

Przeglądając dzisiaj ogłoszenia zerknąłem sobie między innymi na Acury. A dokładnie zainteresowałem się (nie do kupna a jedynie o tak o, czysto motoryzacyjnie) modelem Acura TL III produkowanym w latach 2004-2008. Oczywiście znam ten model z widzenia ale jakoś nigdy nie wnikałem w szczegóły i znałem go głównie, za względu na wygląd, jako "krewniaka" Accorda VII. Dzisiaj jednak nieco więcej na szybko poczytałem i zauważyłem (wow Zdziwko , ale odkrycie Ameryki  Język po 10 latach od zakończenia produkcji tej wersji  Język  ) że oprócz silnika 3.2l 258 KM montowano w nim też silnik 3.5l 286 KM łączony bądź z 6 biegowym manualem bądź też z 5 biegowym automatem. Z tego co wyczytałem, był to silnik J35 w jakiejś tam wersji. Oczywiście z ciekawości zerknąłem na YouTube'a (bo gdzie by indziej) żeby zerknąć na filmiki wrzucone przez użytkowników prezentujące jak to to się rozpędza i muszę przyznać że nawet żwawe to wozidło (nawet w automacie). Oczywiście jest z, +/- 200-300 kilo lżejsze od KB1 (na które jakoś dalej trafić nie mogę) ale trzeba przyznać że jeżeli filmiki są chodź minimalnym odzwierciadleniem tego co może ten samochodzik to fajnie to wygląda.

I tu pytanko, tak ze zwykłej technicznej ciekawości: Czy montowany w tej Acurze silnik oraz skrzynia to to samo co silnik i skrzynia w Legendzie KB1 (Acurze RL)???
Jeżeli to coś innego/wyraźnie zmodyfikowanego to ok. A jeżeli to to samo, to co tak najbardziej tłumi osiągi w KB1 ? Masa? Napęd 4 na 4? Czy jednak głównie ta skrzynia która w tej Acurze jakoś sobie radzi chyba lepiej (takie odnoszę wrażenia, bo co w zasadzie można jedynie po filmach i papierowych danych powiedzieć? Niewiele.). Ale co tam popytać można  Duży uśmiech . Wiem że do znudzenia może to w tym temacie wałkuję ale mimo szczerej sympatii do KB1, czuję delikatną "nutkę zawodu" że tak ciekawie (wg mnie) prezentujące się auto wypada pod kątem dynamiki nieco blado przy swoich epokowych odpowiednikach pokroju BMW E60 czy nawet nie wyglądającym (wg mnie) A6 C6 które przy niższej pojemności (3.0) wydają się żwawsze.
Dalej mnie pewnie ktoś zlinczuje tekstem typu: "Kup sobie wreszcie tego KB1, BMW albo Audi i sobie sam to sprawdź"  Duży uśmiech
Odpowiedz
#18
Co do silnika i skrzyni nie wiem, ale wątpię, żeby Honda do każdego modelu produkowała inny silnik. Przed zakupem myślałem też o takim Acco czy TL. Gdy szukałem KB1 oferta na takie Acco była jeszcze mniejsza niż dla KB1, a ceny były porównywalne. KB1 na pewno jest bardziej zaawansowane technicznie - na pewno ma zupełnie inne zawieszenie, genialny napęd, sporo wygłuszeń, gadżetów. To wszystko sprawia, że jest cięższy i mniej dynamiczny. Mi na co dzień w zupełności i wystarcza i pozwala na dynamiczną i dającą ogromną przyjemność jazdę.
Odpowiedz
#19
Hmm, tez tak mi się wydaje z tym silnikiem, że raczej to ta sama jednostka chodź wg. danych nieco zdławiona o te parę KM. Jeżeli tak jest to by oznaczało że w silniku potencjał jest tylko w Legendzie koniki "rozbiegają się" po skrzyni, napędzie na 4 łapy i na całej masie auta stąd nieco mniejsza zrywność. No cóż, taka zapewne specyfika tej limuzyny. Ale swoją drogą, teoretycznie można pogdybać że szkoda że Honda nie kombinowała z jakąś topową wersją, coś na wzór M5 czy S6 to byłaby taka wisienka na torcie jako reprezentant "że my też potrafimy stworzyć limuzynę z pazurem" Uśmiech. Coś tam chyba Mugen projektował z tego co kiedyś wyczytałem ale nie zostało to chyba zrealizowane. Zapewne nie opłacalna inwestycja z ekonomicznego punktu widzenia. Nie szkodzi, szukam dalej bo ładne wozidło z tego KB1 (wg mnie Uśmiech ).
Odpowiedz
#20
Samo KB1 nie cieszyło się z niewiadomych mi względów zbytnią popularnością, to pewnie popyt na taką mocną wersję byłby znikomy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości