Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Legen KB1 vs Accord VII 2.4 vs konkurencja - dynamika
#17
Witam! Odświeżę nieco już zakurzony temat ale ciekawość nie daje mi spokoju. Zapewne znowu ktoś -niesłusznie zresztą - dopisze mi łatkę "O! Wariat! Ten znowu o przyspieszeniu i ścigactwie" ale co tam, to dział ogólny więc można chyba pisać o prawie wszystkim a już na pewno o osiągach i silnikach więc jak ktoś zechce to poczyta a jak nie zechce to ... nie poczyta  Język .  Do rzeczy.

Przeglądając dzisiaj ogłoszenia zerknąłem sobie między innymi na Acury. A dokładnie zainteresowałem się (nie do kupna a jedynie o tak o, czysto motoryzacyjnie) modelem Acura TL III produkowanym w latach 2004-2008. Oczywiście znam ten model z widzenia ale jakoś nigdy nie wnikałem w szczegóły i znałem go głównie, za względu na wygląd, jako "krewniaka" Accorda VII. Dzisiaj jednak nieco więcej na szybko poczytałem i zauważyłem (wow Zdziwko , ale odkrycie Ameryki  Język po 10 latach od zakończenia produkcji tej wersji  Język  ) że oprócz silnika 3.2l 258 KM montowano w nim też silnik 3.5l 286 KM łączony bądź z 6 biegowym manualem bądź też z 5 biegowym automatem. Z tego co wyczytałem, był to silnik J35 w jakiejś tam wersji. Oczywiście z ciekawości zerknąłem na YouTube'a (bo gdzie by indziej) żeby zerknąć na filmiki wrzucone przez użytkowników prezentujące jak to to się rozpędza i muszę przyznać że nawet żwawe to wozidło (nawet w automacie). Oczywiście jest z, +/- 200-300 kilo lżejsze od KB1 (na które jakoś dalej trafić nie mogę) ale trzeba przyznać że jeżeli filmiki są chodź minimalnym odzwierciadleniem tego co może ten samochodzik to fajnie to wygląda.

I tu pytanko, tak ze zwykłej technicznej ciekawości: Czy montowany w tej Acurze silnik oraz skrzynia to to samo co silnik i skrzynia w Legendzie KB1 (Acurze RL)???
Jeżeli to coś innego/wyraźnie zmodyfikowanego to ok. A jeżeli to to samo, to co tak najbardziej tłumi osiągi w KB1 ? Masa? Napęd 4 na 4? Czy jednak głównie ta skrzynia która w tej Acurze jakoś sobie radzi chyba lepiej (takie odnoszę wrażenia, bo co w zasadzie można jedynie po filmach i papierowych danych powiedzieć? Niewiele.). Ale co tam popytać można  Duży uśmiech . Wiem że do znudzenia może to w tym temacie wałkuję ale mimo szczerej sympatii do KB1, czuję delikatną "nutkę zawodu" że tak ciekawie (wg mnie) prezentujące się auto wypada pod kątem dynamiki nieco blado przy swoich epokowych odpowiednikach pokroju BMW E60 czy nawet nie wyglądającym (wg mnie) A6 C6 które przy niższej pojemności (3.0) wydają się żwawsze.
Dalej mnie pewnie ktoś zlinczuje tekstem typu: "Kup sobie wreszcie tego KB1, BMW albo Audi i sobie sam to sprawdź"  Duży uśmiech
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Legen KB1 vs Accord VII 2.4 vs konkurencja - dynamika - przez Roni0127 - 02-08-2019, 8:28

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości