Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z LPG - ciekawy problem
Mapa od nowa nie była robiona. Wiecie co problem może być w zasadzie w zupełnie innej rzeczy, oczywiście miałem zamiar to zrobić (co może mieć wpływ), jednak nie odpowiednia kolejność.  Zawstydzony

Chodzi o to, że gdzies podcieka mi olej, ostatnio coraz bardziej. Do wymiany na pewno są uszczelki pod pokrywami zaworów.
Dodatkowo świece są zalane olejem, a zaznacze, że jak założyłem i wiadomo, były świeże, nie zalane, jeżdziło się ok około miesiąca.

Zatem teraz niweluje wycieki i powracamy do tematu z powrotem, chyba że temat się rozwiąże.
Duży uśmiech
Zapraszam na [Obrazek: download-facebook_icon-13480.ico] / HondaLegendPodlasie  Szczęśliwy
Odpowiedz
Panowie, Haneczka wyjechała od mechanika, który wymieniał uszczelki pod pokrywami zaworów + jakieś oringi przy krućcach, bo były wycieki jeszcze jakieś związane z płynem chłodniczym. W każdym razie świece i gniazda świec zostały wyczyszczone a po wymianie uszczelek kompletów olej już się nie dostaje i nie zalewa świec, jak było wcześniej.

Jednak to nie pomogło. Prąd jest na świecach, ale co z tego jak da się odczuć jakby wtryski nie podawały odpowiedniej ilości gazu, i przy wciśnięciu mocniej pedału pyrcha.

Stawiam na wtryskiwacze - i najpierw sprawdzę ponownie z gazownikiem czy to one, podmieniając na nowe. Uśmiech
Niedługo dam znać jak wygląda sprawa! Uśmiech

Na pewno będzie niedługo gdyż wkrótce udaje się na urlop do Węgier, więc auto musi być sprawne Uśmiech
Zapraszam na [Obrazek: download-facebook_icon-13480.ico] / HondaLegendPodlasie  Szczęśliwy
Odpowiedz
caly czas krazysz wkolo teorii wymieniania wszystkiego pokolei a nadal nie zdiagnozowales przyczyny, a już troche siana na to ci poszło
prawdopodobnie masz nieprawidłowe gazu, które wynikają... no właśnie z czego?
żeby zlikwidować problem musisz znaleźć przyczynę sprawdzając wszystko pokolei, nie snując teorie o iskrach wtryskach reduktorach i innych cudach
w innym watku napisales ze masz spadki cisnienia, spadki ciśnień to dobry trop jeśli chodzi o przerywanie, nie rozumiem dlaczego ty
bezpodstawnie 'stawiasz na wtryskiwacze'
w odrębnym wątku piszesz ze chcesz wymieniać reduktor, tylko który?
czy reduktory są spięte ze sobą dla kompensacji ciśnień? (jeśli nie są to... o zgrozo jak to ma działać)
sprawdziles prozaiczne przyczyny czemu mozesz mieć spadki?
droznosc filtrow cieklej/lotnej?
drożność T lub Y między reduktorami po stronie zasilania?
sprawdziles drozność elektrozaworu przy reduktorach ?
odłączenie 1 z reduktorów odczyt ciśnienia, pozniej analogiczny test z użyciem drugiego?
wiesz ze cisnienie na reduktorach się reguluje i ocenę spadków dokonuje dopiero po ich wyrównaniu?

masz przed sobą 2 scenariusze
1. wejdz na accordklubpolska tam jest pooooooootężna baza polecanych warsztatów lpg, wybierz kogoś specjalizującego się w brc (z mojej perspektywy to są masakryczne instalacje jeśli chodzi o serwis), dobry fachowiec o wiedzy przynajmniej takiej jak moja (a geniuszem nie jestem) bez problemu znajdzie i usunie przyczynę

2. chcesz szukać usterki sam, ok tylko nie baw się w zgaduj zgadula, tylko pierwszorzędnie kup interfejs, znajdź soft i wtedy słuchaj wskazówek, rób print screeny kiedy potrzeba, a znajdziesz przyczynę na pewno i wymienisz/naprawisz tylko ten element układanki, który należy ruszyć unikając wymiany połowy instalacji na chybił-trafił

z góry wybacz mi dosadność tego posta, ale większość tego co zostało tu jak dotąd napisane jest w przypadku twojego problemu bezwartościowe i niekonkretne, a ty musisz sie poprostu zająć konkretami Oczko
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości