Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
uszkodzona stacyjka ?
#1
witam serdecznie,
czy miał ktoś z was może do czynienia z uszkodzoną stacyjką ,
problem jest mianowicie taki ze coraz częściej zmagam się z nią podczas odpalania auta,
i mechanicznie sie nie daje ,
tak z 10 razy powierce kluczem i zatrybi ,
przyznam ze to frustrujące jak się człowiek spieszy ,
i do tego klucz mam tylko jeden ostatni a w serwisie to 150 paundów zawołali za dorobienie , a pewnosci nie mam czy to pomoze ,może w Polsce tańsze ?
narazie recepta jest taka;
zostawiam klucz w stacyjce w poz 1 i zamykam pilotem , ale wolał bym nie....
i pytanie takie może czymś to posmarować czy jak , bo sam nie wiem,czytałem na forum że pewien kolega tapicerkę smalcem radzi to moze i na inne bolączki dobry Uśmiech

ale tak na serio to prosze o pomysł
pozdr
Odpowiedz
#2
Wymien stacyjke, z tego co piszesz to lepiej zalozyc jakas dobra z kluczykiem do niej.
Odpowiedz
#3
Skoro posiadasz już ostatni klucz to nie masz pewności w czym tkwi problem - czy w stacyjce albo kluczu. Miałem podobny problem lecz to właśnie był wyświechtany klucz ale miałem jeszcze nówkę więc dorobiłem za 15 pln i po sprawie. W Twoim przypadku miało by to sens gdybyś dysponował wzorowym a nie kilkanaście lat używanym. Stacyjka jest raczej nienaprawialnym elementem ponieważ sam mechanizm jest nierozbieralny - ale wykręć, obadaj może coś wykombinujesz.
Odpowiedz
#4
MOżliwe, że coś się wyrobiło.

Jeśli już kupisz sobie stacyjkę to spróbuj najpierw przełożyć takie biały blastik z kablami, który znajduje się na końcu stacyjki po przeciwnej stronie klucza. Jeśli się uda to będziesz mieć nadal swój klucz.
v6
Odpowiedz
#5
przepraszam, ze się nie odzywałem , ale byłem na małym urlopie,
smar grafitowy + ostra dawka wd40 i jest jak nowa , sporo tam brudu wypłynęło,
mam nadzieje ze na tym się obejdzie ,
ale nowy kluczyk i tak by się przydał ,

pojawił się niestety inny problem , ale to może w innym temacie..
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości