Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
REPERATURKI BŁOTNIKÓW
#1
Witam. Miał może ktoś z szanownych użytkowników styczność z reperaturkami tylnych błotników do modelu TL z 1995 roku?
Odpowiedz
#2
Koledzy i koleżanki, wiem że wątek jest już stary ale właśnie jestem w trakcie działań w swojej Acurze TL 96'. Informacja może być przydatna dla potomnych, bo trochę szukałem i ... znalazłem. Otóż, jako że znaleźć używane oryginalne reperaturki do TL'ki jest praktycznie niemożliwe a po wstępnych pomiarach okazało się, że patent lewy przód na prawy tył niestety opada, więc zacząłem poszukiwania i kombinacje. Tak więc nakleiłem na tylny błotnik wielki arkusz papieru, na którym odrysowałem kształt sierpa tylnego nadkola. Potem wyciąłem wzór i zacząłem parkingowe poszukiwania. Po kilku dniach i różnych próbach - bingo. Okazało się, że sierpy tylnych błotników, wytłoczenia, długość i inne istotne detale są praktycznie identyczne jak samochodzie Toyota Corolla E11. Piszę, że praktycznie identycznie, bo jakieś małe (podkreślam - małe) drobiazgi są do przerobienia, ale to są detale.

Mam nadzieję, że informacja się przyda.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#3
Niesamowite, że miałeś tyle chęci aby znaleść podobną reperaturke ! BRAWO! bo może i ja z tego skożystam...


Dzięki bo nie miałem tyle zaparcia w sobie.
Odpowiedz
#4
i ja tak samo skorzystam dzięki wielkie kolego aby tlka ci się sprawowałaUśmiech pozdroUśmiech
Odpowiedz
#5
a moze warto sprobować z reperaturkami od accorda cb7? ktos przykladal?
Odpowiedz
#6
(10-27-2015, 0:00 )frajcik napisał(a): a moze warto sprobować z reperaturkami od accorda cb7? ktos przykladal?

Cześć, ja nie przykładałem bo dostępu nie miałem. Ale próbować zawsze warto Oczko U mnie ostatecznie stanęło na tych z corolli i finalnie wyszło nie najgorzej. Nie ma to jak fabryka, ale przynajmniej oczyszczone, zabezpieczone i będzie na lata.
Odpowiedz
#7
kolega ma takiego acco to przy okazji przylukam do swojej acury to napiszę co i jakUśmiech
Odpowiedz
#8
(10-27-2015, 3:54 )Wudar napisał(a):
(10-27-2015, 0:00 )frajcik napisał(a): a moze warto sprobować z reperaturkami od accorda cb7? ktos przykladal?

Cześć, ja nie przykładałem bo dostępu nie miałem. Ale próbować zawsze warto Oczko U mnie ostatecznie stanęło na tych z corolli i finalnie wyszło nie najgorzej. Nie ma to jak fabryka, ale przynajmniej oczyszczone, zabezpieczone i będzie na lata.

A mozna prosić o jakies zdjęcia, jak Ci się udało to zrobic ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości