Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmieniarka
#1
Witam wszystkich,

Czy ktoś ma inną zmieniarkę w Legend niż firmowa?? Udało się podpiąc komuś Alpine np. model CHM-S630?? Z moich informacji wynika że wtyczki są te same - pytanie czy będzie działać...

PS.
Radio oczywiście standard
Właściciel Hondy Legend - człowiek bez marzeń... przynajmniej tych motoryzacyjnych Oczko
Odpowiedz
#2
W pierwszym Lagendzie miałem zmieniarke Alpine. Teoretycznie powinna podejść każda zmieniarka, posiadająca ( jesli dobrze pamiętam ) 6 - cio pinową końcówkę.
Odpowiedz
#3
Podejdą nawet z Civiców pod wrunkiem odpowiedniej wtyczki. Zapewne dałoby się przelutować też z innej kostki.. Oczko

Instalacja jest gotowa - wystarczy podpiąć zmieniarkę i powinno grać. Nikiedy zdarza się, że pod deską, nad nogami kierowcy, lub przy samym radiu nie są wpięte kable. Trza zanurkować i podłączyć.
v6
Odpowiedz
#4
Myślicie że tak łatwo pójdzie?? Marcin - jak bym przelutował kostkę do zmieniarki Alpine pod Renault to też by poszło?? :? coś mi się wierzyć nie chce... ten model o którym wspomniałem w pierwszym poście to wg opinii paru osób od CA jeden z lepszych na rynku... stąd moje pytanie... a przy okazji - gdzie na radiu znajdę przełącznik na CD??
Właściciel Hondy Legend - człowiek bez marzeń... przynajmniej tych motoryzacyjnych Oczko
Odpowiedz
#5
To ten sam przełącznik, ktorym zmieniasz zakresy fal radiowych.
Odpowiedz
#6
Czy się da to musisz zapytać speców od car-audio. Szukałbym jednak zmieniarki z logo H Uśmiech

Da się w radiu zmieniać tryby i jeśli wykryje aktywne CD to po przyciśnięciu przycisku powinno wsjo grać.
v6
Odpowiedz
#7
w temacie podłączenia zmieniarki...

Otóż sprzedaję hrv'00 z której zamierzam przepiąć zmieniarkę do Legend.
Zmieniarka jest Hondy, może będzie współpracowała - w końcu jest to ~7 lat różnicy pomiędzy produkcją radia (legend) a zmieniarki (hrv).

Pytanko, gdzie wyprowadzona jest w Legend instalacja do zmieniarki, do bagażnika?
Odpowiedz
#8
Wiązka idzie po kablu antenowym strona kierowcy do bagaznika, wtyczka PIN powinna leżeć pod anteną. Zmienarke wkładasz do plastikowego korytka po lewej stronie, trzeba tylko zrobic dziurkę na kabel.
Odpowiedz
#9
Jest dokładnie tak jak pisze kolega Peter - zmieniarka idealnie pasuje do korytka po lewej stronie. Kabel do podłączenia zmieniarki powinien być granatowy, dość gruby i zaślepiony plastikową zatyczką. Mam tylko wątpliwości czy Twoja zmieniarka od HRV będzie pasować... Masz okrągłą czy prostokątną końcówkę :?:

PS.
Peter raz jeszcze dzięki za Twojego changer'a Oczko wszystko gra idealnie
Właściciel Hondy Legend - człowiek bez marzeń... przynajmniej tych motoryzacyjnych Oczko
Odpowiedz
#10
Rozpoznałem temat.
Zmieniarka jest oryginalna hondowska, model 641H na 10cd. Wymiary z grubsza to (165 x 80 x 245). Złącze to prostokątna kostka, zdaje się na 10 pin-ów (słaby dostęp, nie jestem pewien).

Natomiast Legend ma złącze okrągłe, 8 pin-owe.

Wszystko się zgadza na złączu jest zaślepka, a kabel jest niebieski Uśmiech - dzięki za info.
Co więcej aby złącze zbytnio się nie obijało pod wykładziną boczka bagażnika, oklejone jest fabrycznie taką cylindryczną koszulką z pianki.

Także tu z podłączeniem poległem. Konflikt standardów.
Następny możliwy strzał, to znalezienie przejściówki, o ile istnieje.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości