Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CMBS/ACC błąd 61
#1
I stało się. Błąd 61 zagościł na stałe. Wg opisu to może być prawie wszystko - i słaba masa, i zwarcie, i problem przekaźnika i uszkodzony komputer ACC. I teraz kilka pytań mam

1. Gdzie jest przekaźnik ACC?
2. Czy możecie w Warszawie polecić jakiegoś ogarniętego elektryka, który jest w stanie zdiagnozować i usunąć problem?
3. Czy może tylko ASO ale jeśli tak to które (Warszawa)?

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
Sprawdz klocki ham. Przod. Zurzyte daja sygnal awarii ukladu hamulcowego co wyklucza poprawne dzialanie ukladu acc I generuje rozne dziwne bledy w ukladzie acc.
Odpowiedz
#3
Hamulce są OK. Były robione 3kkm temu. Ja tu węszę problem kabelka.
Odpowiedz
#4
Przekaźnik ACC możesz sprawdzić w procedurze testowej HDS-em.
Czy jest jeszcze inny błąd, np.: 100/107?
Odpowiedz
#5
(08-19-2018, 20:25 )Peter napisał(a): Przekaźnik ACC możesz sprawdzić w procedurze testowej HDS-em.
Czy jest jeszcze inny błąd, np.: 100/107?

Jest tylko błąd 61 i nic poza tym. Po wakacjach serwis.
Odpowiedz
#6
(08-20-2018, 3:09 )Reddwarf napisał(a):
(08-19-2018, 20:25 )Peter napisał(a): Przekaźnik ACC możesz sprawdzić w procedurze testowej HDS-em.
Czy jest jeszcze inny błąd, np.: 100/107?

Jest tylko błąd 61 i nic poza tym. Po wakacjach serwis.

Naprawione. Uwalona wiązka pod akumulatorem. Warsztat w Piasecznie "Elektronika" umie sobie poradzić.
Odpowiedz
#7
I u mnie zaświecił CMBS i w konsekwencji ACC.
Powodem był czujnik przy pedale hamulca. Jest na szczęście rozbieralny, naprawialny, wystarczyło go rozebrać i wyczyścić styki.
[Obrazek: avatarrear.jpg]
Odpowiedz
#8
Witam,

Po wymianie kół pojawił się komunikat CMBS oraz ACC, po przejechaniu kilku km zgaszeniu samochodu, ACC zgasł świeci cały czas CMBS, dla wyjaśnienia założyłem opony 225/50/17 . Może mieć związek z innym rozmiarem opon ?? , Odłączyłem kleme akumulatora, ale nie gaśnie CMBS .. Proszę o pomoc,
Odpowiedz
#9
Zrób tak: podczas jazdy włącz ACC i złap się za kimś i tak chwilę jedź. Kilkaset metrów, ewentualnie do chwili, w której ten przed nami wymusi Twoje hamowanie. To powinno pomóc wykasowanie błędu.
Jak jest faktycznie coś nie tak, to pewnie po jakimś czasie znów się pojawi
[Obrazek: avatarrear.jpg]
Odpowiedz
#10
Postaram się przetestować, dam znać czy pomogło.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości