Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Awaria skrzyni - prawdopodobnie
#1
Chłopaki... mam poważny problem
Wczoraj podczas jazdy autko odmówiło dalszej współpracy...
Najpierw , nagle  doszedł zgrzyt przypominający ścieranie kół zębatych. Po zjechaniu na pobocze okazało się, że...
1. Po odpaleniu silnik chodzi płynnie
2. Przy toczeniu samochodu na luzie nie słychać żadnych niepokojących dźwięków
3. Przy włączonym silniku, przy przerzuceniu biegu na jakikolwiek (w tym N) słychać zgrzyt kół zębatych

Wnioskuję, że wszystkiemu winna jest skrzynia biegów.
Jako, że Honia ma u mnie dożywocie, skłaniam się raczej na porządnej naprawie skrzyni, niż jej wymianie.

Czy ktoś zna dobry warsztat w okolicach Warszawy, który specjalizuje się w naprawach skrzyń do naszych aut ?
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz
#2
Co prawda ja nie jestem Z tamtych rejonów, Ale znam 3 warsztaty w tamtych okolicach. Midparts, Samko, i Autojuzefów. W Midparts i Samko znajomy dawał do regeneracji i było ok. W Józefów nie ale konsultował, i niby pojęcie mają.
Ja osobiście korzystam z usług 2 naprawiaczy, Ale daleko od Ciebie. Pierwszy to Moto-Wawer, Grzegorz super mechanik koło Krzyża Wielkopolskiego. Drugi to Robert Słowik że Szczecina.
Odpowiedz
#3
Ja miałem to samo i był to przegub zewnętrzny. Sprawdź zanim wydasz miliony na skrzynie Oczko
Odpowiedz
#4
Kiedys na forach acury byly przypadki ze cos sie dzialo na laczeniu skrzyni i silnika. Ludzie wymieniali jakas plyte czy cos. Poszukaj filmikow na youtube. Kiedys widzialem nagranie z czyms podobnym.
Odpowiedz
#5
Mój kolega pare dni temu miał identyczne obiawy ( co prawda nie w takim aucie ). Okazało się, że źle była zabezpieczona półośka ( brak pierścienia zabezpieczającego ) i wyskoczyła. Może to jakiś trop.
Odpowiedz
#6
Ale, czy w przypadku uszkodzenia półosi nie powinno to być słyszalne podczas przetaczania auta na luzie ?
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz
#7
(08-20-2018, 5:50 )K278 napisał(a): Ale, czy w przypadku uszkodzenia półosi nie powinno to być słyszalne podczas przetaczania auta na luzie ?

W moim przypadku po urwaniu półosi, silnik pracował, predkosciomierz działał tylko auto stało w miejscu (był manual więc nawet biegi bez sprzęgła można było zmieniać) gdyby ją urwało na wieloklinie lub by wyskoczyła z przegubu na zakręcie wisiała by obok koła.
Tutaj na forum był przypadek że obejchało wałek które przenosi napęd ze skrzyni na dyferencjał.
[Obrazek: IMG_20171026_103324.jpg]
Odpowiedz
#8
Awarii uległ wałek przekazujący moment ze skrzyni na mechanizm. Biorąc pod uwagę koszty wałka - do wymiany poszła cała skrzynia. Przy okazji wymiana oleju, filtra i uszczelniaczy itd.
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz
#9
Wszystkie operacje dobiegły do końca, Legenda już odebrana.
Dla potomnych, naprawa wykonywana w Warszawie na Emaliowej "4mobil"
Czas na testy Oczko
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz
#10
Jaki koszt z ciekawości?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości