Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z elektryka
#1
Witam... nawet nie wiem jak do końca opisać mój problem ale może ktoś pomoże jak juz nie raz na tym forumUśmiech
Miałem awarie wentylatora chłodnicy przez którą dosłownie stopiła się cześć wiązki.
Jak zobaczyłem w jakim stanie są kable to odłączyłem akumulator i auto pojechało na lawecie do elektryka.
Do tego czasu nie było żadnych błedów i wszystko działało.
Wiązka zrobiona i mechanicznie wszystko chodzi ale po odpaleniu wyskoczyła masa błędów na zegarach:

[Obrazek: befe69fb32628eeemed.jpg]

a to z HDS:

[Obrazek: 4d89aa97f7de2555med.jpg]
[Obrazek: 3432200fe74e4f1fmed.jpg]
[Obrazek: d4db0a5eec5fbb8bmed.jpg]
Elektryk twierdzi ze na początek mam wymienić puszkę bezpieczników tą koło kierowcy, ponieważ ona pełni rolę komputera BSI i mogła dostać przez zwarcie.

Co o tym myślicie??

A może macie namiary na jakiegoś ogarniętego elektryka z okolic Bydgoszczy, który by opanował taka awarie?

Ja czekam za ta skrzynką, spróbuje ją podmienić ale wątpię że ona jest przyczyną.....
Odpowiedz
#2
Czy wiązka została wymieniona czy tylko naprawiona?
Rozumiem, że po pierwszej naprawie nie było błędów?
Mnogość i rodzaj tych błędów IMO wskazują na rozsypanie się wiązki.
Odpowiedz
#3
Cześć wiązki wymieniona a część naprawiona. W najgorszym stanie było pierwsze 30cm wiązki od wentylatora i to było wymienione, reszta do kompa przejrzana i gdzie były jakieś dziwne ślady to elektryk tylko naprawił.
W wentylatorze skończyły się szczotki, zrobiłem tak z 1500km wracając do domu bez żadnych błędów. Po powrocie najpierw sam wymieniłem tylko wentylator i podczas składania zobaczyłem w jakim stanie są kable, odlaczylem aku i już nic nie robiłem. Wszystkie błędy pojawiły się jak u elektryka poskladali wiązke i odpalil auto.
Odpowiedz
#4
Jak naprawił elektryk te wiązki to też do końca nie wiadomo.
Co do MICU wydaje mi się, że gdyby wysypał się od razu po zwarciu wentyltora/upaleniu wiązki to chyba byś w ogóle nie odpalił auta.
Tym bardziej, że napisałeś, że błędy wyszły dopiero po "naprawie" u fachowca.
Sugeruję wymianę wiązki .
Odpowiedz
#5
Ogólnie taki był mój pierwszy pomysł ale nie mogłem na początku lata nigdzie znaleźć całej wiązki ani kb1 na części...
Peter wiesz może czy to jest jedna wiązka od komputera po stronie pasażera, przez całą ścianę grodziowa do przodu do lamp i wentylatorów?
Odpowiedz
#6
Dobra to będzie to:
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6586985092
Odpowiedz
#7
pobawilem sie HDS i bledow mam juz duzo mniej, mam nadzieje ze to jednak ogarneJęzyk
powiedzcie mi tylko czy HDS wejde w SRS? jakos nie moge sie dostac. Na pierwszym ekranie , tam gdzie sa systemy honda, jak wybieram SRS to pokazuje zeby podlaczyc kabel albo wlaczyc zaplon, wszyskie inne systemu moge diagnozowac, inicjowac i testowac. Podmienilem tez modul SRS ale to nie pomoglo...
Czy do SRS jest zupelnie jakis inny komputer???
Odpowiedz
#8
(09-14-2018, 0:11 )janol91 napisał(a): pobawilem sie HDS i bledow mam juz duzo mniej, mam nadzieje ze to jednak ogarneJęzyk
powiedzcie mi tylko czy HDS wejde w SRS? jakos nie moge sie dostac. Na pierwszym ekranie , tam gdzie sa systemy honda, jak wybieram SRS to pokazuje zeby podlaczyc kabel albo wlaczyc zaplon, wszyskie inne systemu moge diagnozowac, inicjowac i testowac. Podmienilem tez modul SRS ale to nie pomoglo...
Czy do SRS jest zupelnie jakis inny komputer???

Do diagnostyki SRS musisz zamknąć pętlę SCS z poziomu HDS-a.
Odpowiedz
#9
Dzięki wielkie Peter, jutro spróbuje Oczko
Odpowiedz
#10
Linia zwarta ale dalej nie ma połączenia...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości