Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana zespołu silnika dmuchawy ka7
#1
Jako że umierało i w końcu padło a dni były mokre więc nie bardzo nie dało się jeździć bo po szybach ciekła wilgoć - przyszedł czas na wymianę.

Czas ok 45min.
Skala trudności - łatwo i przyjemnie
Jeżeli masz audio Bose lub ogólnie wersję z code to przygotuj sobie kod do radia - po wszystkim trzeba będzie go wklepać.

Zaczynamy od otwarcia schowka i wypięcia materiałowej zasłonki za schowkiem - trzyma się na trzech metalowych klipsach

   

Następnie odkręcamy dolną pokrywę pod schowkiem, trzyma się na trzech małych plastikowych śrubkach z kołeczkami, wyciągamy ją by dostać się do śrub trzymających zawiasy.

   

Po odkreceniu zdejmujemy całe drzwiczki że schowka, dzięki czemu mamy dostęp do śrub na bokach schowka - w sumie jest ich pięć. Po ich odkreceniu zdejmujemy wszystkie plastikowe osłonki (trzy, dwie w schowku jedna z prawej strony od drzwi) by dostać się do ramy schowka. Cała ramka jest mocowana na 7 srubkach (trzy na górze przy zamku, dwie z lewej strony i dwie od zewnątrz od strony drzwi) teraz trochę gimnastyki, trzeba podopinac wiązki, wtyczki itp. Jakoś to sprawnie wyciągnąć i nic nie urwać.


Zdejmujemy też osłonę z wykładziny w prawym dolnym rogu są tam trzy wtyczki, odpinany wszystkie (żółte z SRS zostawiamy) duża niebieska wtyczka też - teraz właśnie poleciała cała pamięć  Szczęśliwy

   

No i już ostatnia prosta odkręcić i wyciągnąć cały zespół dmuchawy, śrub trzeba poszukać, dwie są na górze, dwie pod spodem i bodajże dwie z prawej strony. Jeżeli już są odkrecone cały zespół trzeba wyszarpac jest tam na wcisk. Z głową i bez szaleństw lekko do siebie i w dół - będzie przeszkadzać belka deski rozdzielczej - ale luz, dmuchawa wyjdzie trzeba tylko lekko użyć siły i się przecisnie.

Brawo jest już po wszystkim, teraz to złóż Szczęśliwy robisz to analogicznie tylko od tyłu Szczęśliwy

Pzdr. Adam
[Obrazek: IMG_20171026_103324.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości