Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana ,, twardych" przewodów hamulcowych
#1
Wymieniał ktoś może przewody hamulcowe ,, twarde" stalowe? Moje z tyłu niestety są mocno skorodowane w okolicy nadkola więc musze to ogarnąć. Są 3 opcje upornia sie z tym tzn.
- albo kupic dedykowane do tego auta ( nie znalazłem jeszcze takich jak narazie ) 
- albo wymienić tylko skorodowany element przy użyciu rurek miedzianych i złączek bez zakówania
- albo wymienić całe przewody na miedziane, kupić maszynke do obrabiania końcówek i działać.
Tylko nie wiem jaki rozmiar rurek miedzianych, jakie końcówki itp.. Jeżeli ktoś przechodził ten zabieg lub ma wiedzę to proszę o pomocUśmiech
Odpowiedz
#2
U siebie zmieniałem w przedlifcie na miedziane 4.75. W polifcie pewnie podobnie będzie.
Odpowiedz
#3
Wymieniałeś na całej długosci? Pamiętasz może średnicę rurki ale wewnętrzną? I co z łączeniami? Sam zakuwałeś czy ktoś Ci robił?
Odpowiedz
#4
U siebie wymieniałem z tyłu przewody i robiłem łączenie w miejscu gdzie sie zbiegają obie strony. Średnicy przewodów nie pamiętam, ale chyba były takie same jak w accordzie. Co do zakucia to kupułem maszynkę i sam ogarnąłem temat :-)
Odpowiedz
#5
(10-07-2018, 21:14 )rrrobson napisał(a): U siebie wymieniałem z tyłu przewody i robiłem łączenie w miejscu gdzie sie zbiegają obie strony. Średnicy przewodów nie pamiętam, ale chyba były takie same jak w accordzie. Co do zakucia to kupułem maszynkę i sam ogarnąłem temat :-)

Zapraszam do działu powitań.
Odpowiedz
#6
Zerknę pod auto i zobaczę najpierw jak ,,idą" te przewody.. potem pomyslę czy całe wymieniać, czy część
Odpowiedz
#7
Zmieniałem sam wszystkie po całej długości. Średnica wewnętrzna jest chyba standardowa dla 4.75, od tego masz grzybka do zarabiania. Do tego kilka nowych końcówek, ewentualnie można użyć starych.
Odpowiedz
#8
Końcówki nie są drogie.. zresztą cała operacja nie jest mega droga.. średnica wewnętrzna to chyba 0,9mm. Właśnie męczył mnie temat zarabiania kócówek.. czy to są grzybki czy stożki.. i czy takim zestawem z allegro za 50 PLNów dam radę to ogarnąć. Ma wyjść taka końcówka jak na filmiku w linku?
https://youtu.be/7aZhZWG4Mvg
Odpowiedz
#9
Mam podobny zestaw i jest ok. Grzybek na przewodzie wyszedł mu bardzo ładnie, jak zrobisz mniejszy to nic się nie stanie Uśmiech
Używam takiego grzybka:
[Obrazek: zarab475.jpg]
Odpowiedz
#10
Nie wiem czy dobrze rozumiem ale przwód miedziany zakończony grzybkiem łączy się z przewodem elastycznym który również jest zakończony grzybkiem? Czy ma inne zakończenie które wpasowuje sie do grzybka?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości