Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tylne nadkola / błotniki - ruda rdza atakuje
#1
Tylne nadkola zaczyna mi zżerać rdza. Prawe w gorszym stanie. Klasyka w Hondach. W poprzedniej temat udało się ogarnąć dzięki łatwo dostępnym reperaturkom. Teraz widzę problem z takimi częściami. Na razie wykwity mają po ok. 1 cm. 

Czy ktoś przechodził już temat rdzy na nadkolach? Dać do zwykłego czyszczenia i lakierowania i to wystarczy?
Odpowiedz
#2
Ja będę w połowie października oddawał auto do blacharza/lakiernika właśnie z powodu rudej międzyinnymi na nadkolach. Są troche zjedzone:/ Jak bedzie po zabiegu to napisze jak to wygląda..
Odpowiedz
#3
Mój lakiernik sam dorobił blachę na nadkolu.U mnie błotnik był cały tylko ten rant od środka zjedzony.Wyciął co trzeba rant zrobił z blachy wygiął jak trzeba przyspawał oszlifował, pomalował i śladu nie ma po robocie. Ale on ma duże doświadczenie i ludzie często nie wiedzą która strona była naprawiana.
Odpowiedz
#4
(10-01-2018, 15:40 )Locky napisał(a): Mój lakiernik sam dorobił blachę na nadkolu.U mnie błotnik był cały tylko ten rant od środka zjedzony.Wyciął co trzeba rant zrobił z blachy wygiął jak trzeba przyspawał oszlifował, pomalował i śladu nie ma po robocie. Ale on ma duże doświadczenie i ludzie często nie wiedzą która strona była naprawiana.

W rzeczy samej.
Doświadczony i solidny blacharz/lakiernik dorabia takie elementy bez potrzeby wspawywania reperatur.
Bardzo ważne, by wyciąć i wyczyścić jak najwięcej starej blachy, bo czai się w nich mikrokorozja.
W niektórych warsztatach blachy są dodatkowo odkwaszane.
Ja robiłem korozję ponad trzy lata temu i póki co nic nie wyłazi.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości