Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrzynia
#1
Witam, podczas redukowania slychac pukanie i lekkie szarpanie co może być przyczyną? Dodam że podczas szybkiej jazdy tzw. gaz w podłoge, kiedy odcina 3 bieg powiedzy 5 tys obrotow przy ponad 160 km/h zaczyna migac check engine i auto zwalnia samo, podczas normalnego rozpedzania bez problemu pojedzie ponad 160.. gdzie szukac przyczyny? I jaki jest tego koszt "mniej-więcej". + auto podczas większych predkosci wpada w rezonans i bije kierownica. patrzyłem na podnosniku skrzynia ma luzy przegub wewnetrzny jest ok. Czy warto ratować? auto niedawno kupiłem.. i sie wsadziłem na mine
Odpowiedz
#2
Przyczyną pukania podczas zmiany biegów może być poduszka skrzyni biegów. Warto ją sprawdzić. Nie ma z tym za dużo pracy. A co do reszty objawów nie wiem:/ Może sprawdź stan oleju w skrzyni i w mechaniźmie różnicowym. Może jest mało albo jest już dawno do wymiany
Odpowiedz
#3
poduszka była sprawdzana, nie ma żadnych luzów
Odpowiedz
#4
Gdy wyjeżdzałem dzisiaj z domu wywaliło check engine , vsa i wykrzyknik... Smutny vsa i wykrzyknik zgasnął po ponownym odpaleniu legedny lecz check został.. chyba bede musial sie szykowac na remont skrzyni
Odpowiedz
#5
Słuchaj bez paniki ! Check jest głównie odpowiedzialny za układ elektryczny ,czyli czujniki moduły itd. Sprawdź najpierw co go boli, a później będziesz się martwił. Może któryś z czujników ABS ci świruje stąd te błędy.
Odpowiedz
#6
Podłącz go pod komputer.. zobacz jakie błedy wyskoczą.
Odpowiedz
#7
Panowie jaki olej polecacie do skrzyni i ile litrów wchodzi?
Odpowiedz
#8
Zdania są różne ,niektórzy polecają i twierdzą. Że tylko oryginał.  Ja osobiście zalałem Valvoline Atf i wszystko śmiga jak ta la la.
Odpowiedz
#9
Rozumiem, słuchaj mam objawy takie na zimnym nie chce mi czasem zrzucic na jedynke i cos zaczeło piszczeć w skrzyni. A ile litrów wchodzi? I jak zmieniałeś przez bagnet normalnie? spuszczałeś olej i przez bagnet lałeś?
Odpowiedz
#10
Nikon142 dlaczego nie korzystasz z tak wspaniałego wynalazku jak wyszukiwarka?:) wystarczy trochę pogrzebać i połowa odpowiedzi na Twoje pytania jest dostępna od ręki:)
Ale już się nie mądruje:p Tu masz przydatny link : http://honda-legend.pl/showthread.php?tid=553
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości