Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czujniki
#11
Co masz na myśli pisząc testy funkcjonalne?
Odpowiedz
#12
Testy funkcjonalne, które wykonuje się HDS-em.
Odpowiedz
#13
A co myślicie o takiej teorii.

Jeżeli błąd pojawia się zawsze po przejechaniu podobnego dystansu, to jak dla mnie jeden czujnik przy wahaczu nie pracuje, podaje stałą wartość.


Komputer wie, że coś jest nie tak skoro na jednej osi podczas jazdy po nierównościach dane się cały czas zmieniają, a na drugiej dane z czujnika są cały czas takie same.
Ale taki wniosek komputer może wyciągnąć dopiero po przejechaniu pewnego dystansu, na postoju tego nie wykryje.
Odpowiedz
#14
Też tak myślałem, ale gdy kupiłem ten samochód, czujnik przy tylnym kole był fizycznie odłączony. Sprzedający uczciwie poinformował mnie o tym. Żaden błąd wtedy nie przychodził, a skręt lamp działał. Chyba, że da się ten czujnik w komputerze wyłączyć albo zasymulować?
Problem jest inny, bo tak jak napisałem wcześniej, przychodzi albo jeden albo drugi błąd. Wcześniej codziennie był błąd AFS, od jakiegoś czasu codziennie przychodzi tylko błąd o poziomu oleju. Umówiłem się na początek stycznia na diagnostykę.
Odpowiedz
#15
Testy potwierdziły uszkodzenia czujnika. Wymieniony na nowy. Szczęście, w nieszczęściu - w KB1 jest identyczny jak w Cifie VIIIgen.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości