Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pukanie w słupku B za kierowcą
#1
Zaczęło mi coś pukać w słupku B za kierowcą, na wysokości mocowania pasa bezpieczeństwa. Przy nierównościach i kołysaniu auta na boki coś tam się obija - jakby było zawieszone wewnątrz słupka.

Zanim wezmę się za rozebranie może ktoś coś miał podobnego i podpowie co to mogłoby być? Po odgłosie wnioskuję, że dość masywne, ciężkie.
Odpowiedz
#2
Weź się za to szybko gdyż to może być poluzowany regulator wysokości pasa.
Odpowiedz
#3
Luzów żadnych nie czuć przy macaniu z zewnątrz. Sądzisz, że w środku się coś odpięło?
Odpowiedz
#4
Myślę, że nie ma nic prostszego, jak zdjąć dolną osłonę słupka po czym odkręcić tą górną ( jest tam jeden wkręt albo dziesiątka nie pamiętam dokładnie ) z której wychodzi pas i podejrzeć co i jak.
Pewnie poluzowała się śruba mocująca do słupka element regulatora i pas.
Raczej nie ma tam nic innego co by mogło hałasować ale sprawdzić trzeba.
Odpowiedz
#5
cześć

mam to samo tj hałas od niedawna dobiega ale dokładnie puka mocowanie pasa przy fotelu ten plastik uderza o fotel
właśnie miałem pisać o tym a tu taki sam przypadek ... Oczko

myślałem że to może dlatego że źle pas zakładam na siebie ale nawet jak docisnę pas na max na siebie to i tak na nierównościach hałasuje tj obija się i faktycznie to bardzo wkurzające

myślałem ze może trzeba tam podkleić jakiś materiał ale to może jest powodem że pas nie jest napięty właściwie a to już co innego ...
Odpowiedz
#6
(12-04-2018, 9:06 )arek@epoczta.pl napisał(a): cześć

mam to samo tj hałas od niedawna dobiega ale dokładnie puka mocowanie pasa przy fotelu ten plastik uderza o fotel
właśnie miałem pisać o tym a tu taki sam przypadek ... Oczko

myślałem że to może dlatego że źle pas zakładam na siebie ale nawet jak docisnę pas na max na siebie to i tak na nierównościach hałasuje tj obija się i faktycznie to bardzo wkurzające

myślałem ze może trzeba tam podkleić jakiś materiał ale to może jest powodem że pas nie jest napięty właściwie a to już co innego ...

Ok to też może hałasować ale kolega ma dźwięki z wnętrza słupka.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości