Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spryskiwacze przedniej szyby
#1
Coś ostatnio moja Honda się chyba na mnie obraziła, bo wyskakują takie małe, wkurzające rzeczy.
Kolejną z nich jest niedziałający spryskiwacz przedniej szyby.
Próbowałem go czyścić. Weżyk na pewno jest drożny.
W środku jest jakaś membrana/gumka, która nie przepuszcza wody.
Czy taki spryskiwacz jako część zamienna to tylko w ASO, czy są zamienniki? Może z innego modelu Hondy?
Odpowiedz
#2
Ja kupowałem w ASO w cenie po rabacie coś lekko ponad 100,00 zł.
Spróbuj podregulować/przepchać precyzyjnym śrubokrętem, uruchom pompkę po zdjęciu wężyków by na 100% potwierdzić ich drożność.
Co do zamienników nie mam wiedzy ale jak to z KB1 bywa pewnie nie ma.
Odpowiedz
#3
Dzięki. Ponakłuwałem tą membranę igłą, i teraz płyn leci strumieniem a nie mgiełką...
Odpowiedz
#4
Panowie mam problem. Od niedawna gdy wlączam spryskiwacz na wolnych obrotach auto gasnie. Podczas jazdy jak myje szybe auto traci moc..co moze być przyczyną ? Jezeli chodzą same wycieraczki bez spryskiwacza wszystko jest ok.
Odpowiedz
#5
Jakieś zwarcie jest gdy dajesz prąd na spryskiwacz. Trzeba przejrzeć przekaźniki i wiązkę od silniczka spryskiwaczy-pewnie jakiś lewy prąd idzie. Komputer był podpięty?
Odpowiedz
#6
Komputer nie był podpięty, check tez nie swieci. Bede szukał problemu w wiązce.
Odpowiedz
#7
Ta wkładka w spryskiwaczu to nie jest gumka tylko rodzaj filtra/perlatora. W moim Jazzie wyczyściłem spryskiwacze myjką ultradźwiękową. Tylko trzeba to robić dość długo. Chemia plus drgania rozpuszczą blokadę (to chyba jest po prostu kamień).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości