Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprzedam KA9 1999/2000
Sprzedam swoją Hondę Legend KA9, rocznik 1999 (modelowo 2000, cewki 3pinowe).

Trochę o aucie w temacie: http://honda-legend.pl/showthread.php?tid=3267

Aktualny stan?
- na chodzie, na benzynie jeździ super, instalacja LPG (Stag 6 Premium) do przejrzenia bo na niskich obrotach czasami wypada zapłon (mimo nowiutkich świec Denso i kompletu sprawdzonych cewek).

Mankamenty?
- tylny dolny wahacz prawy (ten z tuleją po jednej i sworzniem po drugiej stronie)
- lewy tylny czujnik ABS (mam z piastą całą kupiony z autoczęści jako sprawny, ale za dużo roboty z wymianą samodzielnie i jeszcze leży i czeka na wymianę).
- jest jakiś minimalny wyciek pod silnikiem nadal nie ruszony (oleju nie ubywa).
- minimalne ślady korozji (na masce, na tylnich nadkolach).
- padło jesienią podświetlenie licznika (jestem praktycznie pewien że to tranzystor jak w temacie https://www.acuraworld.com/forums/f66/ho...ics/104394). Tranzystory (potrzebny 1, a zamówiłem 10, bo w Polsce podobno ciężko dostęĻneOczko przyszły mi niedawno z Azji, ale w racji pogody nie mam chęci na rozbieranie całej deski aby dostać się do licznika. 

Stan licznika: ~246 tys km.
Kompletny rozrząd z wszystkim co możliwe (pompą Aisin) wymieniany przy 207 500 km. 
Latem tego roku wypolerowane profesjonalnie i zabezpieczone zestawem Motip reflektory.
Wiosną 2017r. regenerowana maglownica (Łubinowa Łódź).

Przegląd: do kwietnia 2019. OC do maja 2019 (przy czym mam płatności comiesięczne w mbanku za OC więc od zakupu będzie max miesiąc). 

Auto pewnie szybciej znajdzie właściciela z przeznaczeniem na części niż pasjonata, który będzie chciał doprowadzić ją do stanu idealnego, takie jest moje zdanie. 

Jaka cena mnie interesuje? Powiedzmy 8500 zł. 
Dla konkretnego nabywcy pakiet różnych części (a to deficytowy towar). Np. poprzednia maglownica (do regeneracji i sprzedaży dalej) czy wspomniana piasta lewy tył z czujnikiem ABS, cewki 3 pinowe (kilka zapasowych).

Powód sprzedaży? To drugie auto w rodzinie i potrzebuję czegoś małego niestety dla drugiej połówki. Legendą do pracy nie będę jeździł (sporo km rocznie robię), a druga połówka do Legendy to tylko po prawej stronie wsiądzie, po lewej też ale bez kluczyków w stacyjce Oczko
Tak więc auto czas zmienić. 

Fotki aktualne postaram się wrzucić niedługo. Poniżej fotka z 2016r. 
[Obrazek: 2006.jpg]
Odpowiedz
Nie sprzedaje z lekkim sercem na pewno, mam ją 3.5 roku, zupełnie inna liga niż wozidła wcześniejsze, no ale nie bardzo widzę dalszą jej eksploatację chyba że jako trzecie auto, no ale to już zbędny luksus.
Jak to w KA9 bywa (szczególnie polift) części są bardzo trudno dostępne i ceny kosmiczne. Drugie auto muszę mieć w pełni sprawne w idealnym stanie przez cały rok, więc stanąłem przed wyborem: dołożenie kolejnych wielu tysięcy do KA9 i jazda nią do pracy (sumarycznie w perspektywie lat byłby to jednak bardzo duży wydatek) albo sprzedaż KA9 i kupno czegoś małego.
Rozsądek wybrał drugie rozwiązanie..
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości