Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie o dywaniki.
#11
Niestety folie już dawno wyrzuciłem, jeszcze jak nie miałem świadomości, że dywaniki są trochę inne.
Dywaniki zmieniałem wieczorem, dopiero przy sprzątaniu miesiąc później, zauważyłem, że coś jest nie tak.

O dywanikach alternatywnych dowiedziałem się od Hondy.
Kiedy przedstawiłem te informacje sprzedawcy, to przyznał, że to są właśnie te dywaniki alternatywne.

Jakby na to nie patrzeć to zostałem oszukany, poprosiłem sprzedawcę o zwrot różnicy ceny.
Uwzględniając inflację, różnica ceny między oryginalnymi, a alternatywnymi dywanikami wynosi ok 250zł.
Odpowiedz
#12
Życie.. szkoda tylko ze uczyć się trzeba na czyiś błędach. Dzięki za weryfikacje.
Skłaniam się po tym aby napisać do 3-4 producentów zęby uszyli je na miarę - przecież to kawałek wykładziny. Nie mówię o dużych producentach tylko szwalniach. Wysłać im papierowy szablony z oryginału lub nawet oryginały. Może przy większym zamówieniu (było by taniej 3,5,10?).

P.S A gumowe ktoś jakieś znalazł pasujące- chodziarz mniej więcej. Na zimę bym takie założył na 3 miesiące.

Rozpatruje takie 2 opcje:
Welur tanie na test: https://allegro.pl/oferta/dywaniki-welur...7298163040
I gumowane wyglądają ze kształt ok: https://allegro.pl/oferta/dywaniki-gumow...7596370427
Odpowiedz
#13
Petexy nie są dopasowane i to sporo.
Odpowiedz
#14
Dzieki za info 100 w kieszenie.
Odpowiedz
#15
Ja pomimo opinii Piotra zakupiłem Patexy, przynajmniej byłem świadomy co kupuję i nie musiałem się denerwować. Potwierdzam, przednie są krótsze o ok. 10cm, tylne o 5.
Stwierdziłem jednak, że i tak będzie to lepsze rozwiązanie niż szukanie doskonałych w świetnej cenie brudząc w tym czasie welurowe śniegiem, solą i błotem.
Na pewno lepsze te za stówę niż kompletnie nie pasujące za 3-4 dychy.
[Obrazek: avatarrear.jpg]
Odpowiedz
#16
To moze jednak sie skusze.. jezeli problemem jest tylko dlugosc lub jak troche nie pasuja.
Odpowiedz
#17
Oczywiście lepsze Petexy niż nic.
Powiem Wam, że moje oryginalne dywaniki jeżdżą ze mną cały rok i naprawdę są nadal w świetnym stanie.
Podstawa: odpowiednie czyszczenie i konserwacja.
Odpowiedz
#18
Peter co używasz do konserwacji?
Odpowiedz
#19
Czego używam Dariuszu:

1.Częste odkurzanie, zawsze gdy dywaniki ulegną zabrudzeniu, szczególnie błotem, śniegiem.
2.W sezonie zimowym w weekend wyciągam dywaniki i suszę je. Latem po przemoczeniu również.
3.Od czasu do czasu pranie ekstrakcyjne preparatem o niskim poziomie zasadowości, bez przemaczania, później suszenie podciśnieniem i na powietrzu.
4.Dwa razy w roku impregnacja-zazwyczaj przy okazji prania, przed i po zimie-preparaty ogólnodostępne w sklepach z chemią.
Odpowiedz
#20
Ok dzięki Peter; )
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości