Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie o dywaniki.
#1
Witam

Panowie jak rozpoznać czy dywaniki są oryginalne z hondy.

Sprawa wygląda tak, że kupiłem ostatnio na allegro niby oryginalne dywaniki o numerze 08P15SJA610.

Na pierwszy rzut oka wyglądały jak oryginał, ale teraz jakim sie bliżej przypatrzyłem to są wykonane dosyć tandetnie, i nie są zbyt grube, różnią się kilkoma detalami.

I nigdzie na nich nie ma numeru katalogowego 08P15SJA610, czy powinien sie on gdzieś znajdować ?

Czy jest to możliwe, że Honda zmieniła dostawcę dywaników, ale numer katalogowy pozostał ten sam czyli 08P15SJA610.
Odpowiedz
#2
Kupiłeś z Moto Stacji?
Odpowiadając na Twoje pytania:
Na oryginalnych dywanikach nie było nigdzie nadrukowanych numerów OEM.
Honda na pewno nie zmieniła dostawcy gdyż już od lat nie produkuje akcesoriów do Legenda.
To co kupiłeś to albo zamiennik albo gdzieś dorwali jakieś zapasy magazynowe.
Zastanawia mnie jednak dodatkowa powierzchnia materiału pod nogami kierowcy-nie było tego w OEM.
Jakie jeszcze detale się różnią?
Odpowiedz
#3
Tak z Motostacji.

Nie mam bezpośredniego porównania, bo swoje dywaniki wyrzuciłem miesiąc temu,
ale pamiętam, że oryginalne miały grubszy welur i nie raziły mnie jakością wykonania, no i nie miały tego zgrubienia.

No nic spróbuje dostać jakąś opinie na temat tych dywaników w ASO.
Odpowiedz
#4
Ja mam tylnie inne nie dość że pasują to są z lepszego materiału i w dodatku grubsze .
Odpowiedz
#5
(01-05-2019, 7:21 )sikormen94 napisał(a): Tak z Motostacji.

Nie mam bezpośredniego porównania, bo swoje dywaniki wyrzuciłem miesiąc temu,
ale pamiętam, że oryginalne miały grubszy welur i nie raziły mnie jakością wykonania, no i nie miały tego zgrubienia.

No nic spróbuje dostać jakąś opinie na temat tych dywaników w ASO.

Daj fotkę z opakowania i instrukcji do tych dywaników.
Czy w zestawie były stopery/haczyki?
Odpowiedz
#6
JTroche drogo 700 nie ma jakis zastepczych tanszych albo tylko przednich. Moje z tylu sa calkiem w porzadku. Panowie moze cos juz znalezliscie w bezkresu netu Uśmiech

W rosji widze po 130 po przeliczeniu. Pewnie za szt. Kierowcy
Odpowiedz
#7
No więc tak... dywaniki są oryginalne, ale mają inny numer katalogowy niż był podany na aukcji.
Dopiero po wymianie 10 maili przynali mi rację, że nie sa to dywaniki o numerze 08P15SJA610.
Ogólnie obsługa klienta w moim przypadku to żart, pisze im argumenty czarno na białym, a oni do samego końca swoje.

Sa to jakies dywaniki alternatywne, o numerze 08P15SJA61A.

Są oczywiście, tańsze zamienniki, ale chciałem mieć koniecznie oryginalne.
Odpowiedz
#8
(01-22-2019, 4:28 )sikormen94 napisał(a): No więc tak... dywaniki są oryginalne, ale mają inny numer katalogowy niż był podany na aukcji.
Dopiero po wymianie 10 maili przynali mi rację, że nie sa to dywaniki o numerze 08P15SJA610.
Ogólnie obsługa klienta w moim przypadku to żart, pisze im argumenty czarno na białym, a oni do samego końca swoje.

Sa to jakies dywaniki alternatywne, o numerze 08P15SJA61A.

Są oczywiście, tańsze zamienniki, ale chciałem mieć koniecznie oryginalne.



Możesz przesłać zdjęcie instrukcji z opakowania?
Co było w opakowaniu oprócz dywaników?
Odpowiedz
#9
Nic nie było, tylko dywaniki owinięte folią, z naklejką na wierzchu.
Odpowiedz
#10
(01-22-2019, 5:08 )sikormen94 napisał(a): Nic nie było, tylko dywaniki owinięte folią, z naklejką na wierzchu.

Zatem chyba sprzedawca wprowadza w błąd.
Pierwszy raz słyszę o "jakichś" dywanikach alternatywnych.
Fabryczne zestawy miały papierową instrukcję, na folii nie było żadnej naklejki.
Ponadto w zestawie zawsze były stopery z haczykami na zatrzask do montażu w wykładzinie.
Możesz zrobić zdjęcie tej naklejki?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości