Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Automatyczne zamykanie drzwi
#1
Witam, tak się składa,że myślałem, że tej opcji nie mam. Legenda mam od ok 2 miesięcy. Dzisiaj coś mnie naszło i sobie spryskałem WD40 zamykacz maski, nasmarowałem silikonem uszczelki od bagażnika,drzwi itp. Otworzyłem bezpieczniki i poruszałem tymi największymi, patrzyłem czy można je wyjąć chociaż nie wyjąłem Uśmiech
Kluczyki miałem w kieszeni i nagle sam się zamknął samochód. Otworzyłem i znowu po ok. 30 sek. się zamknął i jeszcze do tego zapaliła się dioda od alarmu przy drzwiach. Wcześniej jak zamykałem auto nie paliła się ta dioda. Alarm pewnie też się nie zbroił.
Otwierał

Pasowało mi to,że nie było tej opcji automatycznego zmykania drzwi na postoju- jak to wyłączyć? I w ogóle dlaczego to się aktywowało Zdezorientowany ?
Odpowiedz
#2
Automatyczne domykanie masz jak auto jest zamknięte, otworzysz je z kluczyka ale nie otworzysz żadnych drzwi to wtedy po chyba 2 minutach auto się zamyka samo. Takie zabezpieczenie jakbyś przypadkiem otworzył auto i nie zdążył do niego wsiąść.
Przynajmniej tak KA9 się zachowuje u mnie i takie są moje spostrzeżenia ;]
Odpowiedz
#3
Dokladnie tak jak pisze kolega Sova, kluczyk albo pilot i brak manipulacji klamka powoduje zamkniecie po jakims czasie. Ja natomiast myslalem,ze ta naklejka na szybie "Honda motor co security" to nie jest alarm, tylko pic na wode, dopoki w nowym roku sie nie wlaczyl i pobudzil dzieci znajomym w bloku.
Odpowiedz
#4
Ooo budzi budzi, jak miałem wadliwy czujnik otwarcia maski to alarm włączał się czasami sam bez żadnego ruchu wokół auta i wtedy dawało po uszach porządnie...
Odpowiedz
#5
(01-06-2019, 18:41 )sova napisał(a): Ooo budzi budzi, jak miałem wadliwy czujnik otwarcia maski to alarm włączał się czasami sam bez żadnego ruchu wokół auta i wtedy dawało po uszach porządnie...

A gdzie jest ten czujnik otwarcia maski? Może wystarczy go odłączyć i nie będzie się zamykać auto samo.
Odpowiedz
#6
(01-06-2019, 16:18 )sova napisał(a): Automatyczne domykanie masz jak auto jest zamknięte, otworzysz je z kluczyka ale nie otworzysz żadnych drzwi to wtedy po chyba 2 minutach auto się zamyka samo. Takie zabezpieczenie jakbyś przypadkiem otworzył auto i nie zdążył do niego wsiąść.
Przynajmniej tak KA9 się zachowuje u mnie i takie są moje spostrzeżenia ;]

Wolałbym tej funkcji nie mieć i ja wyłączyć. Nie działało ale nagle się aktywowalo. Ciekawe może z pilota można to programować. Jak miałem w kieszeni może się coś zaprogromawalo.
Odpowiedz
#7
(01-06-2019, 18:41 )sova napisał(a): Ooo budzi budzi, jak miałem wadliwy czujnik otwarcia maski to alarm włączał się czasami sam bez żadnego ruchu wokół auta i wtedy dawało po uszach porządnie...

Podejrzewam,że jak jest odłączony alarm nie działa automatyczne zamykanie drzwi.

Orientujesz się gdzie jest wtyczka od alarmu?
Odpowiedz
#8
To nie jest tak, że odłączając czujnik otwarcia maski alarmu nie będziesz miał;] Są przecież czujniki w każdych drzwiach i pewnie w bagażniku też. Czujnik otwarcia maski jest przy samym zamku, tam są kable doprowadzone i kostka jest.

A czemu tak Ci przeszkadza ta funkcja? Przecież nie ma opcji żebyś zamknął sobie kluczyki w aucie. Zamkną się same tylko i wyłącznie jak otworzysz zamki z pilota i nie otworzysz żadnych drzwi.

PS. Jest coś takiego jak edycja postu co by pisać jak wyżej 3 posty jeden pod drugim.
Odpowiedz
#9
(01-06-2019, 21:27 )sova napisał(a): To nie jest tak, że odłączając czujnik otwarcia maski alarmu nie będziesz miał;] Są przecież czujniki w każdych drzwiach i pewnie w bagażniku też. Czujnik otwarcia maski jest przy samym zamku, tam są kable doprowadzone i kostka jest.

A czemu tak Ci przeszkadza ta funkcja? Przecież nie ma opcji żebyś zamknął sobie kluczyki w aucie. Zamkną się same tylko i wyłącznie jak otworzysz zamki z pilota i nie otworzysz żadnych drzwi.

PS. Jest coś takiego jak edycja postu co by pisać jak wyżej 3 posty jeden pod drugim.

Hm...jak spryskałem wd40 zamek maski to jakby się to aktywowało ale wcześniej ruszałem te duże bezpieczniki.

Chciałbym uniknąć rozładowania akumulatora jakby sam alarm się włączył i pozostawienia kluczyków w aucie na siedzeniu i zablokowania drzwi.

No chyba,że jak otworze zamek z pilota i otworze i zamknę drzwi to się  automatycznie nie zamkną?
Odpowiedz
#10
(01-06-2019, 21:37 )jacenty napisał(a):
(01-06-2019, 21:27 )sova napisał(a): To nie jest tak, że odłączając czujnik otwarcia maski alarmu nie będziesz miał;] Są przecież czujniki w każdych drzwiach i pewnie w bagażniku też. Czujnik otwarcia maski jest przy samym zamku, tam są kable doprowadzone i kostka jest.

A czemu tak Ci przeszkadza ta funkcja? Przecież nie ma opcji żebyś zamknął sobie kluczyki w aucie. Zamkną się same tylko i wyłącznie jak otworzysz zamki z pilota i nie otworzysz żadnych drzwi.

PS. Jest coś takiego jak edycja postu co by pisać jak wyżej 3 posty jeden pod drugim.

Hm...jak spryskałem wd40 zamek maski to jakby się to aktywowało ale wcześniej ruszałem te duże bezpieczniki.

Chciałbym uniknąć rozładowania akumulatora jakby sam alarm się włączył i pozostawienia kluczyków w aucie na siedzeniu i zablokowania drzwi.

No chyba,że  jak otworze zamek z pilota i otworze i zamknę drzwi to się  automatycznie nie zamkną?

Ok. Juz wiem m. Nie zamykają się po otwarciu i zamknięciu drzwi. Super.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości