Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komunikat ‘pop-up bonnet'
#1
Witam serdecznie
Panowie – może ktoś już zetknął się takim problemem – po uruchomieniu silnika wyskakuje błąd ‘pop-up bonnet’ czyli komunikat o nieprawidłowym działaniu systemu ochrony pieszego. Jakoś żadnego pieszego na masce nie widziałem, zderzak nietknięty (wiec raczej nie czujniki), niestety konkretnego kodu błędu nie mogę odczytać (brak odpowiedniego sprzętu). Co ciekawe po chwili pracy silnika przy ponownym uruchomieniu brak już powyższego komunikatu….(przy uruchomieniu 8/10 razy wyskakuje błąd)
Nim dobierze się do auta ASO – może przychodzi wam do głowa jakaś prozaiczna przyczyna, może to nie pierwszy taki przypadek na forum.
 
Pozdawiam
P
Odpowiedz
#2
To może być usterka okresowa, choć bez HDS trudno stwierdzić.
Spróbuj poluzować osłony podszybia tak by był dostęp do wiązki od nabojów.
Poruszaj wiązkami może któraś nie styka, jak się uda psiknij wtyczki sprayem do konektorów.
Później reset aku.
Odpowiedz
#3
Dziękuję!
Sprawdzę, czy dostanie się pod osłony nie przekroczy moich, skromnych zdolności manualnych. Fakt, że komunikat nie pojawia się jeśli jest ponownie uruchamiane po krótkiej przerwie, jest podpowiedzią, ale jak ją interpretować???
Jeszcze raz dziękuję
P.
Odpowiedz
#4
Mi na szczęście skasowali w ASO i na razie jest spokój. Koszt 120 zł chyba. Przy okazji pokasowali całe garście odłożonych błędów. Po kasowaniu żadnego nowego uff.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości