Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zegary / Predkosciomierz
#1
Czesc,

Wiem ze byly podobne problemy ale nie znalazlem w sumie rozwiazania na 100%Oczko

KA9 - 99 rok z TCSem, po wymianie zarowek podswietlenia zegarow predkosciomierz zaczal mi swirowac a obrotomierz calkiem umarl.

Predkosciomierz pokazuje 40 kmh/h na postoju a jak jade to ciagle jest 80km/h Oczko Dodam ze jak rozbieralem zegary to ta "foliowa" czesc z obwodami pod drukowana plytka jest dosc mocno pomieta.

a, i jak odkrecalem srubki z plytki drukowanej zeby dostac sie do zarowek podswietlenia to za pierwszym razem przykrecilem je spowrotem zle (bo sa rozne a nie ogarnalem tematu) ale potem juz normalnie. Wyjalem tez zarowke od ABSow bo przeglad sie zbliza a wiadomo jak jest z czujnikami ;-)

VSS wykluczam bo tempomat dziala, licznik km dziala

Jest sens oddawac zegary do elektryka czy szukac innych, ewentualnie co mozna dalej sprawdzic?

Dzieki i pzdr!
Odpowiedz
#2
moim zdaniem za mocno śrubki dokręciłeś. Miałem tak kiedyś za mocno skręcona śrubka powodowała że na stałe pokazywało pół zbiornika paliwa.
KA9 01' + EE9 91'
potrzebujesz coś do swojego Legenda z części pisz pw chętnię pomogę
Odpowiedz
#3
(01-31-2019, 20:15 )pawelszczecin napisał(a): moim zdaniem za mocno śrubki dokręciłeś. Miałem tak kiedyś za mocno skręcona śrubka powodowała że na stałe pokazywało pół zbiornika paliwa.

Chyba niestety nie :/ Po rozebraniu spowrotem i bardzo delikatnym dokreceniu tak zeby podkladka nie latala luzem nic sie ine zmienia Język

Eh te gruzy, napraw podswietlenie to co innego zepsujesz Duży uśmiech
Odpowiedz
#4
Są tematy na forach Acury i u nas chyba też było że przepalają się jakieś elementy w licznikach. Spróbuj tym tropem ewentualnie inne zegary.
KA9 01' + EE9 91'
potrzebujesz coś do swojego Legenda z części pisz pw chętnię pomogę
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości