Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
opony - Dębica Presto UHP 2 225/55 R17 101 Y XL, FP
#1
dzień dobry
Jako zamiennik opon dla wzorcowych: 235/50 ZR 17 w poradnikach można znaleźć rozmiar: 225/55 R 17.
I takie też znalazłem - polskie: Dębica Presto UHP 2 225/55 R17 101 Y XL, które mają na etykiecie: B, A, 67 dB.
Sądząc po parametrach to rewelacja, ale... czy ktoś je próbował, ma jakąś opinię na ich temat? Czy warto zaryzykować?
Sezon na wymianę opon się zbliża a ja stoję przed zakupem letnich...
Będę wdzięczny za wszelkie opinie.
Piotr
Odpowiedz
#2
Hej,

Przed Legendem miałem w Saabie 93 Aero 210KM (17/45/225). Jak za tę cenę naprawdę fajne opony, ciche, całkiem znośnie sobie radziły na mokrej nawierzchni.
Moim zdaniem nic w tej cenie lepszego się nie znajdzie.
Odpowiedz
#3
Hej,

Po co zakładać mniejsze? Sam szukałem czegoś tańszego i naprawdę polecam Nexen N'Fera SU1 235/50 R17 100 W XL za ok. 350zł za sztukę.
Kupiłem je 2 lata temu i zrobiłem na nich ponad 20 tyś. km głównie po mieście.

Opony dla mnie super, są dosyć miękkie i bardzo komfortowe - takich właśnie szukałem, bo jak wiadomo Legend KB1 na większych nierównościach nie radzi sobie zbyt dobrze. Nawet przy ostrej jeździe na zakrętach też dobrze trzymają - nie czuć że są za miękkie i się przeginają/przechylają (może dlatego, że to są XL - wzmocnione (Extra Load)). Prędkości ponad 200km/h też bez problemu - samochód dosłownie płynie.

Wcześniej miałem Pirelli Pzero Asimmetrico - opony tak twarde, że nawet na mniejszych nierównościach nie dało się jeździć - absolutnie nie do Legenda.

Jeździłem ostatnio nowa Hondą Civic (samochód zastępczy z ASO) i też miał założone zimówki Nexen Oczko
Poczytaj sobie opinie np. na oponeo

Pozdrawiam
Odpowiedz
#4
[quote pid='40182' dateline='1551266124']
bardzo dziękuję za info, wezmę pod uwagę, ciepło się robi a stare z ubiegłego roku to już kapcie do wyrzuceniaUśmiech
Pozdrawiam
Piotr
[/quote]
Odpowiedz
#5
dla niefachowców jak ja: po wizycie u oponiarza decyzja na rozmiar firmowo deklarowany. Szersze, większe nie wejdą a mniejsze - bez sensu. Więc zostaje rozmiar 235/50 R 17 Uśmiech
Odpowiedz
#6
A Kendy ktoś próbował? Kenda KR41 235/50R17 100W
Odpowiedz
#7
(02-27-2019, 21:15 )robertg77 napisał(a): naprawdę polecam Nexen N'Fera SU1 235/50 R17 100 W XL za ok. 350zł za sztukę.
Kupiłem je 2 lata temu i zrobiłem na nich ponad 20 tyś. km głównie po mieście.

Opony dla mnie super, są dosyć miękkie i bardzo komfortowe - takich właśnie szukałem, bo jak wiadomo Legend KB1 na większych nierównościach nie radzi sobie zbyt dobrze. Nawet przy ostrej jeździe na zakrętach też dobrze trzymają - nie czuć że są za miękkie i się przeginają/przechylają (może dlatego, że to są XL - wzmocnione (Extra Load)). Prędkości ponad 200km/h też bez problemu - samochód dosłownie płynie.

Mam takie oponki teraz na aucie. Do najcichszych i najmiekszych to one nie należą. Na Michelinach było dużo lepiej. Szczerze mówiąc to jestem zawiedziony z dokonanego wyboru.
Odpowiedz
#8
Szwagier ma właśnie takie debice zrobił na nich już 20kkm i jest mega zadowolony  Są ciche i nie znikają zbyt szybko.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości