Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obsluga klimatyzacji
#1
Panowie, proszę o szybkie szkolenie odnośnie klimatyzacji. Caly czas jezdze sobie w trybie auto. Na wyswietwyświ nie ma ani a/c on ani a/c off ani a/c econ. Mam tylko auto i wybrany tryb nawiewu. Dzisiaj pod autem zebralz sie na prawdę mega kaluka ze skroplonej klimy. Możecie mi powiedzieć jak mam ja obsługiwać?
Odpowiedz
#2
Pod wyświetlaczem masz 2 przyciski lewy mode i prawy a/c . Lewym wybierasz sposób nawiewu. Prawym tryb a/c off, a/c on,  a/c econ. Przycisk Auto włącza pełną automatyke.  Żeby działał tryb auto pokrętlo musi być ustawione "pionowo". Jeżeli coś nie zrozumiałe pytaj.
Odpowiedz
#3
No właśnie wiem jak pracują te przyciski, ale jak i kiedy najlepiej który tryb załączyć. I co to znaczy pełna automatyka?
Odpowiedz
#4
Sorki ale teraz ja nie rozumiem ??? W czym jest problem? Nie ma jakby zaleceń kiedy jakiego trybu stosować.Ustawiasz klime pod siebie tak ,żeby było tobie komfortowo. Off wiadomo klima nie chodzi, działa normalne ogrzewanie. Econ tryb ekonomiczny kompresor nie działa "w pełnej mocy", ja stosuje kiedy parują szyby, i nie ma upałów. A/C on klima działa pełną mocą, a full auto, że sama dobiera siłę i miejsce nawiewu. Może nie dokońca fachowo to opisałem, ale naprawdę się starałem,:-)
Odpowiedz
#5
No niby jasne. Tylko czy to normalne że o 4 rano robiąc trasę 160km na trybie full auto przy 8 stopniach pod autem jest kałuża wody ze skraplacza?
Odpowiedz
#6
Różnice temperatur itd. A czemu jezdzisz na ful auto przy tak niskich temperaturach ?
Odpowiedz
#7
Właśnie dlatego pytam. Do tej pory nie miałem auta z klimatyzacją. Wiem, wiem jestem 100 lat za murzynami :-). Stąd moje pytanie. W jaki sposób uruchamiać klimatyzację w zależności od zewnętrznych warunków atmosferycznych?
Odpowiedz
#8
Słuchaj każdy klimy używa jak mu wygodnie! Nie ma wytycznych jak to robić! Ma być Tobie komfortowo ,po to jest. Sam musisz Sobie poukładać to wszystko. Klima na full może być włączona przez cały rok, nic jej się nie stanie, poza większym zużyciem paliwa, to nawet dla kompresora i układu lepiej. Słuchaj 501155681 to jest mój numer dzwoń jutro to na spokojnie postaram się Tobie pomóc.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości