Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Renowacja emblematów/napisów
#1
Regenerował ktoś chromowane emblematy? Mam już strasznie ,,zmęczony" znaczek oraz napisy z tyłu. Pasta do chromu nic tu nie da. Wiem, mógłbym kupić nowe i po problemie ale szkoda tak poprostu wyrzucić stare tym bardziej, że są oryginalne i nie dostanę już takich, a jeżeli tak to pewnie za kosmiczne pieniądze.
Odpowiedz
#2
Szukaj zakladow gdzie naloza chrom za pomoca galwanizacji, jest tego dosyc duzo, tylko pierdolami sie nie zajmuja.
Cos w ten desen:
http://www.tecechromowanie.pl/
http://victus.info.pl/uslugi/chromowanie-krakow/

Jak bylem mlodszy i troche naiwny to chcialem sobie cala karoserie wrzucic do kapieli cynkowejUśmiech
Odpowiedz
#3
Galwanizacji ? A emblematy są metalowe ? Jeśli są plastikowe to raczej szukaj zakładu, który nanosi chrom metodą próżniową. Np. firmy regenerujące odbłyśniki lamp ;-)
Odpowiedz
#4
Kolego, tak sie sklada,ze pracuje w automotive i robimy te wszystkie badziewiaste przelaczniki do badziewiastych, plastikowych aut i tak, chrom galwaniczny jest na tworzywach sztucznych, takich jak chociazby szeroko rozpowszechniony ABS.
http://www.galwanotechnika-lakiernictwo....znych.html
Odpowiedz
#5
Dzięki za szybką odpowiedźUśmiech znalazłem firmę całkiem niedaleko mnie, która chromuje natryskowo. Jutro zadzwonie i zapytam, czy takie małe pierdułki ogarniają. No i za ile pln-ów.
Odpowiedz
#6
A coś powiesz jak wygląda żywotność takiego chromu np. na przełącznikach i jak on wytrzymuje warunki zewnętrzne ?
Odpowiedz
#7
Zywotnosc na elementach wewnatrz jest calkiem ok, dopoki generalnie tworzywa (w szczegolnosci PC) nie zareaguja z jakimis zwiazkami chemicznymi, ktore potrafia sie wydzielac chociazby z pianki w kierownicy. Wtedy degradacja jest ekspresowa. Same urzadzenia sa testowane wg standardow automotive, wiec jada zwykl cykl odtwarzajacy srednio 7-8 lat pracy w komorach klimatycznych i nie maja prawa miec widocznych sladow jakiegokolwiek zuzycia.
Jesli zmierzasz od tego,ze nasze emblematy sa na zewnatrz, to rzeczywiscie beda mialy troche gorzej, ale sa dosyc wysoko na aucie, wiec przykladowo sol drogowa im bezposrednio nie zagraza. Inna sprawa z tym chromem jest taka, ze zdarza sie problem z odcieniem, ale tu wiecej nie moge powiedziec, bo mnie dojadaOczko
Sugerowalbym kuknac na model francuskiego auta o dziwnym numerze 3oo8 i jego panel do sterowania klima i radiem Uśmiech
Mnie osobiscie nie interesuja kwestie tzw "finishingu" bo ja odpowiadam za to,zeby to wszystko sie nie polamalo/uplastycznilo, generalnie przenioslo obciazenia.
Z ciekawostek moge powiedziec,ze na rynku US odwala im do tego stopnia,ze np na przelacznikach od wycieraczek i kierunkowskazow chca wieszac po 30kg, bo tam jest zwyczaj wieszania siatek z zakupamiUśmiech
Ostatnio chodzi mi po glowie,zeby samemu zrobic sobie listwy zderzaka, te chromowane i jak mnie najdzie, to zrobie sobie model i to gowno wydrukuje,a potem naloze chrom. Oczywiscie wydruk bedzie slaby i kruchy, ale koszt tego bedzie taki,ze mozna zrobic kilka sztuk.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości