Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Legend Coupe 2G / simkonrad
#1
Witam wszystkich,
od 2 miesięcy jestem właścicelem:

Legend Coupe 2G, 1993
automat, srebrna
203 kkm

Dlaczego Legend?
Najpierw dlaczego Honda?

Przede wszystkim jakość. Grzebałem się w paru motocyklach Hondy mających obecnie około 25 lat(MT 125). I aż miło się przy nich dłubie. Jeden ze sprzętów nie był zbyt uprzejmie traktowany przez właściciela, mimo to udało się wyprowadzić na prostą. Do czasu kiedy jaiś "kreatywny" nie złapie się za palnik, przecinak i spawarkę sprzęty te wytrzymują próbę czasu i intensywnej eksplatacji.
W międzyczasie przyszedł czas na samochód - HR-V. Też jakościowo bez zarzutów (Made in Japan). Wybór modelu podyktowany był stroną praktyczną - upakować rodzinę i parę gratów.

Wracając do Legend....

Praktyczność i rozsądek na bok - są marzenia. A Legend coupe to marzenie, moje marzenie od paru lat. Chodziłem za nim (tym konkretnym egzemplarzem) jakieś 3 lata. Tyle lat temu został sprowadzony przez mojego kolegę z Niemiec. Na szczescie nie musiałem namawiać go o to żeby o niego dbał Uśmiech.


Na stan auta nie mogę narzekać - przed kupnem poprzedni właściciel wygrał z korozją w okolicach nadkoli i szyberdachu. Od strony mechanicznej też bez zarzutu - była regularnie serwisowana. Oczywiście jest parę zawsze pare rzeczy do roboty - najważniejsze aby być z nimi na bierząco.

pozdr
Odpowiedz
#2
Zawsze, gdy pojawia się taki post z niecierpliwością oczekuję pojawienia się zdjęć i tak też jest w Twoim przypadku-mam nadzieję, że szybko je wrzucisz Uśmiech

NIezmiernie się ciesze, że taki samochód trafia w ręce pasjonatów jakim zapewne jesteś.
Miło, że pojawiłeś się na forum :mrgreen:
v6
Odpowiedz
#3
i ja witam, choć sam jestem "świerzak" Duży uśmiech

Gratuluję spełniania swoich marzeń, te akurat pokrywa się z moim - wciąż niespełnionym Duży uśmiech

Również czekam na galeryjkę, niezmiernie ciekawi mnie co, gdzie i do kogo wędruję. Stale obserwuję ten rynek w Polsce Oczko
[Obrazek: avatarrear.jpg]
Odpowiedz
#4
Witamy w skromnym gronie i gratuluję zakupu udanego.

Ja także kilka lat chorowałem na coupe jeszcze z 9 lat temu ale wtedy za małolata takie auta można było w necie pooglądać a cena była abstrakcyjna i odległa jak gwiazda polarna. Po kilku latach kiedy auta staniały i można było o nich nawet pomyśleć to wtedy względy praktyczne wzięły górę i wybrałem sedana - choć na coupe jestem nadal bardzo chory więc dbaj o niego, serwisuj, myj , pucuj i nacieraj olejkami - a ja za 20 lat kiedy już zbuduje dom, wykształcę dzieciaki to z chęcią go od Ciebie odkupię Oczko
Odpowiedz
#5
Rowmiez witam i czekam na zdjecia Oczko
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#6
Bije sie w pierś i obiecuje ze zarzuce na forum zdjecia w nast tygodniu. teraz nie dam rady bo wyjezdzam.

No właśnie odnośnie względów praktycznych, rodziny i finansów nie łatwo było mi uzasadnić "taki wielki dziwny samochód" ale najważniejsze że się udało Duży uśmiech

Moja skromna obserwacja rynku legendów w PL wskazuje, że niestety te zimujące np na allegro nie są warte za bardzo uwagi.
Tak samo jak kupno G1 w dobrym nie mówiąc już o bardzo dobrym stanie, graniczy zdaje sie z cudem.

No oczywiście poza wyjątkiem białej strzały kolegi Danielofskiego Duży uśmiech
którą aż przyjemnie pooglądać
Odpowiedz
#7
to czekamy aż go "sfocisz" Uśmiech

w dobie kryzysu zakup samochodu z motorem 3.2, automatem, znacznym kilometrażem i wiekiem ciężko wyjaśnić rodzinie :mrgreen:
v6
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości