Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kierownica
#1
Czy ktoś już demontował kierownicę ? Po wymianie końcówek drążków kier. i ustawieniu zbieżności muszę ją trochę krzywo trzymać co by prosto jechać co mnie lekko już irytuje - wypadało by ja naprostować. Nie mam weny i czasu na razie - podejrzewam, że to nie wielka filozofia ale może są jakieś lipne niespodzianki po odkręceniu dwóch śrub o których nie wiem.
Odpowiedz
#2
yhm,

o ile dobrze pamiętam wystarczy zdjąć zaślepkę z lewej strony(lub sterowanie radiem jeśli to Acura), zdemontować przyciski tempomatu, odkręcić torxy, które trzymają poduszkę, rozpiąć taśmę airbagu i tego co wokół.
Zgodnie z zaleceniami manuala należy odłączyć akumulator na okazję majstrowania przy wiązce z poduszek i jest to dość ważna sprawa.

Powodzenia
v6
Odpowiedz
#3
To nie jest żadna filozofia - tylko tak jak napisał Marcin pamiętaj o odłączeniu akumulatora. Poduszka trzyma się tylko na dwóch śróbkach "6" po bokach. Tylko uważaj żebyś po zdjęciu kierownicy niechcący nie przekręcił taśmy bo później się zerwie. Tam z boku jest jakby takie małe okienko ze wskazówką i ta wskazówka musi się zgrywać z takim żółtym punktem w kształcie litery "U" (- wiem bo już raz przez to zerwałem taśmę)
Odpowiedz
#4
o- cenna uwaga. Nie wiedziałem, ze można tasmę uszkodzić poprzez jej "przekręcenie"
v6
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości