Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Acura danielofskiego
#1
Witam Uśmiech
Od dawna marzyłem o Legendzie, aczkolwiek skłaniałem się do II generacji w wersji Coupe. Poszukiwania trwały od mniej więcej dwóch lat, przy czym tylko raz udało się znaleźć odpowiednią wersję. Niestety zbiegło się to z brakiem funduszy. Od niedawna celem poszukiwań zostać musiał jednak bardziej praktyczny samochód i.... dzięki mojemu znajomemu mogłem poznać poniższe auto, zachwycić się nim i.... posiąść go :twisted:

a zatem:

Model: KA4, Acura Legend V6 LS
Rok prdukcji: 1990
Kolor: biały, NH-509 Olympia White
Silnik: C27A1 V6 SOHC 24 valve PGM-FI, 180KM 226Nm
Skrzynia biegów: automat
Zawieszenie: seryjne
Hamulce: seryjne
Wydech: seryjny
Wnętrze: jasny beż, skóra
Audio: aktualnie radio Sony, w zanadrzu oryginalny kaseciak Bose
Modyfikacje: brak
Plany: dbać, dbać i jeszcze raz dbać tak, aby służył i cieszył jak najdłużej. W pierwszej kolejności przegląd całego auta i wymiana/naprawa wszelkich rzeczy tego wymagających, usunięcie korozji, która jednak zaznaczyła swoją obecność, choć jest jej bardzo niewiele.

zapraszam do galerii i komentarzy...

[Obrazek: p1020015.jpg]
[Obrazek: p1020016g.jpg]
[Obrazek: p1020013f.jpg]
[Obrazek: p1020002.jpg]
[Obrazek: p1020011z.jpg]
[Obrazek: p1020008k.jpg]
[Obrazek: p1020022ram.jpg]
[Obrazek: p1020004q.jpg]
[Obrazek: p1020006m.jpg]
[Obrazek: p1020007v.jpg]
[Obrazek: p1020023s.jpg]
[Obrazek: p1020025g.jpg]
[Obrazek: p1020020y.jpg]
[Obrazek: p1020027c.jpg]
[Obrazek: p1020029s.jpg]
[Obrazek: avatarrear.jpg]
Odpowiedz
#2
WOW!!!! Zdezorientowanyhock:

te zdjęcia wpędzają mnie w kompleksy! Naprawdę wygląda na schludną i ładnie utrzymaną sztukę! Musiała być w dobrych rękach. Niesamowite jest to, że środek wygląda tak dobrze(fotele są oryginalne czy obszywane na nowo?) oraz imponujący stan blacharsko lakierniczy... no no pogratulować.
v6
Odpowiedz
#3
Nie no, jestem pod ogrmonym wrazeniem!! Zdezorientowanyhock:
Wyglada jak by przez te wszystkie lata samochod byl w garazu i w ogole nie wyjezdzal!!
Nawet G2 jest ciezko znalesc w takim stanie!
Oby ci dobrze sluzyl Duży uśmiech
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#4
Dzięki chłapaki Duży uśmiech Mi też się podoba :roll:

Wszystko jest oryginalne, skóra również. Ani na nowo obszywana, ani po renowacji... po prostu dobrze utrzymana Oczko Wszystko w samochodzie działa, żadnych błędów, nic nie jest poniszczone, czysto, schludnie i przyjemnie.

Teraz moim priorytetem jest dopieszczenie mechaniki i usunięcie wycików z pod uszczelek. Z częściami oczywiście jest kłopot... niektóre uda kupić się zamienniki, część zamówiłem już w aso, a te co są niedostępne już będę reanimował. Całe szczęście nie jest tego dużo... kilka gumek, uszczelek, przeguby, tarcze i takie tam....
Na drugi ogień idzie usunięcie wkradającej się gdzie-niegdzie rdzy, zabezpieczenie podwozia i wszystkich wrażliwych miejsc.
Na jesień wóz ma być gotowy do beztroskiej mam nadzieję eksploatacji, choć wiadomo - nie jest nowy i cały czas będzie wymagał dbania na bieżąco.
[Obrazek: avatarrear.jpg]
Odpowiedz
#5
gdzieś Ty taką perełkę wyczaił?

Dobrze, że Acura trafiła w dobre ręce- szkoda by był, aby dostała się niepowołane dłonie Oczko

do zakupu części to najlepiej obrać kierunek na USA Uśmiech
v6
Odpowiedz
#6
Powiem szczerze, że stan wygląda na bardzo, bardzo dobry - bardzo się mile zaskoczyłem...

Oby tak pozostało 8-)
Odpowiedz
#7
oo fak - to zdjęcia sprzed 15 lat..?
dobra sztuka - pogratulować - pozazdrościć
Odpowiedz
#8
Duży uśmiech
fotki jak najbardziej aktualne... no może oprócz tablic - autko już przerejestrowane Uśmiech

Marcin, ona stała sobie grzecznie na alledrogo, i w sumie gdyby nie mój znajomy, który ma hopla na punkcie starych japończyków, pewnie nie zauważyłbym jej. W sumie bardzo rzadko wchodziłem na Acury, gdyż i tak najczęściej jak ktoś ma Acurę Legend to wystawia ją w marce Honda.

btw, na allegro sporo jest klasyków w przyzwoimym stanie za niedużą kasę. Są tanie, bo ludzie wolą mieć młodszego passata albo poprostu się boją starych samochodów. Fakt, z częściami do starych samochodów z poza Europy jest ciężej, ale w dzisiejszej dobie internetu...? daje radę Oczko
[Obrazek: avatarrear.jpg]
Odpowiedz
#9
Zdaje się, że kojarze ten pojazd, był coś za 7 000pln wystawiony.
I dobrze, niech się tłuką o A3, Golfy, Mondeo wynik walki z korzyścią dla miłośników prawdziwej motoryzacji ! :mrgreen:
v6
Odpowiedz
#10
Bardzo ładny egzemplarz! Wnetrze w lepszym stanie niż w niejednej II generacji. Pogratulowac.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości