Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Światło stop - nie działa prawidłowo
#1
Cześć

Dzisiaj jadąc przez miasto na skrzyżowaniu, kiedy stałem na czerwonym świetle podjechał do mnie motocyklista i dał znać, żebym otworzył okno. Powiedział, że nie działa mi światło STOP. Jak się domyślacie nie jest dobra i bezpieczna sytuacja. Całe szczęście byłem niedaleko garażu i po kilku minutach już parkowałem.
W garażu test - podjechałem do ściany tyłem i cisnę hamulec. Rzeczywiście nie działa, ale przy kilku kolejnych próbach okazało się, że czasami jednak światła STOPU zapalają się prawidłowo. Tak jakby coś czasami stykało a czasami nie.

Co może być przyczyną i kto we Wrocławiu może mi to szybko porządnie zrobić? Za tydzień wyjeżdżam na urlop a bez STOPU raczej będzie ciężko...

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Sprawdź pod pedałem hamulca czujnik(włącznik światła stop)
Odpowiedz
#3
(07-18-2019, 15:05 )misiekhonda napisał(a): Sprawdź pod pedałem hamulca czujnik(włącznik światła stop)

Od tego trzeba zacząć, faktycznie z czasem styki śniedzieją i może być problem z tym czujnikiem.
Jeśli auto nie miało żadnych "przygód" to raczej tu jest przyczyna.
Odpowiedz
#4
(07-18-2019, 20:14 )Peter napisał(a):
(07-18-2019, 15:05 )misiekhonda napisał(a): Sprawdź pod pedałem hamulca czujnik(włącznik światła stop)

Od tego trzeba zacząć, faktycznie z czasem styki śniedzieją i może być problem z tym czujnikiem.
Jeśli auto nie miało żadnych "przygód" to raczej tu jest przyczyna.

No to zagwozdka. Pojechałem dzisiaj do JapanTech we Wrocławiu. Kilka drobiazgów rozbiłem (wymiana filtrów, oleju, itd.), jednak główny powód to było światło STOP. Okazało się, że w warsztacie testowali podobno  kilkadziesiąt razy i za każdym razem działało. Wyjechałem do domu, sprawdzam na parkingu - dalej to samo...
Wiecie może czy jest jakieś rozdzielenie pomiędzy światłami STOP  a listwą na tylnej szybie? mam wrażenie, że czasami nie działa tylko listwa.
Odpowiedz
#5
Może być, że kończy się listwa 3 go światła stop.
Zdejmij osłonę jest na 4 zatrzaskach, odepnij wiązkę, sprawdź miernikiem ( może być zwykłą uziemiona neonówka ) czy jest napięcie przy naciskaniu pedału hamulca.
Jeśli tak-problem w listwie diodowej.
Może być tak, że w listwie jest przerwa na ścieżce diodowej co powoduje problemy zdziałaniem świateł STOP.
Listwa do wymiany albo do naprawy.
Odpowiedz
#6
(07-23-2019, 1:41 )Peter napisał(a): Może być, że kończy się listwa 3 go światła stop.
Zdejmij osłonę jest na 4 zatrzaskach, odepnij wiązkę, sprawdź miernikiem ( może być zwykłą uziemiona neonówka ) czy jest napięcie przy naciskaniu pedału hamulca.
Jeśli tak-problem w listwie diodowej.
Może być tak, że w listwie jest przerwa na ścieżce diodowej co powoduje problemy zdziałaniem świateł STOP.
Listwa do wymiany albo do naprawy.

Czesc pisze zeby dokończyć wątek i powiedzieć jak sie skończyło. Okazało się , ze to czujnik. Kupiłem na allegro używany i znalazłem na YT rosyjski filmik jak go wymieniać. Wymieniłem sam na parkingu praktycznie prawie bez narzędzi. Stary czujnik mial juz najprawdopodobniej zaśniedziałe lub wyrobione styki. Efekt byl taki, ze światła Stop zapalały sie owszem, ale bardzo blado. Tak jak jakby rzeczywiście listwa była uszkodzona. Po wymianie czujnika wszystko działa bez problemu. Łatwo jest tez go wyregulować zeby światła zapalały sie w odpowiednim momencie.

Dzieki za wskazówki i pomoc!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości