Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kompresor i skraplacz klimatyzacji
#1
Witam .
Posypała się u mnie klimatyzacja potrzebuje kompresora i chłodnicy (skraplacza).
Ktoś z kolegów może w ostatnim czasie wymieniał kompresor na zregenerowany albo wysyłał do regeneracji i po złożeniu wszystko działa jak należy.
Skraplacze są dostępne na allegro firmy Koyorad po jakieś 500 zł więc znośnie.
Z kompresorami już nie jest tak wesoło .
Podrzuci ktoś coś ?

Poniżej wycena na originale kupuje z tej firmy sporo rożnych części do legenda mają świetne cenny na części do popularnych Hond szybki czas reakcji super sie u nich kupuje znają się na rzeczy i to nie ich winna że cenna taki przestrzał.
Tak dla informacji wklejam jak by ktoś coś:

- kompresor klimatyzacji, oryginalny Honda za 4588,10PLN, dostępny jest na poniedziałek,
- koło pasowe, oryginalne Honda za 2211,30PLN 
- sprzęgło klimatyzacji, oryginalne Honda za 849,60PLN
-skraplacz klimatyzacji zaproponować możemy za 2607,00PLN
Odpowiedz
#2
W moim Legendzie padł ostatnio kompresor ( zatarł się ) Usłyszałem, że nie da się tego zregenerować. Szukałem używki. Kupiłem i wczoraj był montowany na aucie wraz z innymi duperelami typu osuszacz. Co się okazuje kompresor który zakupiłem jest nie szczelny;/ i lipa.. Takie uroki części używanych..
Odpowiedz
#3
Najważniejsze jest to by przed wymianą kompresora wpłukać cały układ i bezwzględnie wymienić skraplacz wraz z osuszaczem ( w KB1 są zintegrowane ).
Znam przypadki zatarcia kompresora tuż po montażu właśnie przez syf, który był w układzie.
Odpowiedz
#4
Możliwe ze mam kompresor, ale
Do wersji ka8
Odpowiedz
#5
(06-14-2019, 1:02 )Bj84 napisał(a): Możliwe ze mam kompresor, ale
Do wersji ka8

No nie podejdzie Oczko
Odpowiedz
#6
Cześć, ja ostatnio robiłem cała klime jak Ty. Nie wiem czy już załatwiłeś ale mogę Ci polecić EuroKlime na ul. Szyszkowej w Warszawie. Załatwił mi kompresor regenerowany, i teraz uwaga z - Infiniti- ale jakiego nie pamiętam. 750pln zapłaciłem jako że nie brałem FV. Do tego skraplacz wymieniłem i osuszacz. Płukanie klimy, i nabicie plus części cyrka wyszło mnie 3000pln?
Odpowiedz
#7
Kupiłem legenda z zepsuta klimatyzacja ale nie zdawałem sobie sprawy że taki problem z dostępnością części .
Po długiej batalii z klimatyzacją w końcu wszystko działa jak należny .
Kupiłem używany kompresor wysłałem do regeneracji 1800 zł
Skraplacz nówka oryginał wyrwałem za ok 700 zł
Płukanie układu dwu krotne 600 zł
Cała robocizna 600 zł

Krew pot i łzy ale teraz układ klimatyzacji w kb1 mam w paluszku
Odpowiedz
#8
Miałem ten sam problem, u mnie skończyło się na takich kosztach:
używany kompresor ze sprawdzonego źródła 900 PLN
Skraplacz z osuszaczem zamiennik 480 PLN
Zawór rozprężny używany 250 PLN
Montaż, płukanie i uruchomienie 1200 PLN.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości