Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akumulator, otwieranie szyb
#1
Witajcie
Ostatnio po trasie stanąłem pod sklepem. Po jakiś 5 min wróciłem kluczyk w stacyjkę i zonk, mrugająca choinka. Padł akumulator na amen z tym, że nic tego nie zapowiadało. Kupiłem nowy wstawiłem honda odpala ale przestały mi działać tylne szyby z panelu kierowcy. Z tylnych drzwi otwierają się bez problemu. Także przestało działać otwieranie i zamykanie szyb z pilota. Co zrobić żeby wróciło to wszystko do normy? 
Ppzdrawiam
Odpowiedz
#2
Musisz je na nowo zaprogramować. Jeśli dobrze pamiętam, to trzeba je otworzyć do końca, przytrzymać 3 sekundy, zamknąć i przytrzymać chyba 5 sekund. Z panelu tylnego oczywiście.
Odpowiedz
#3
(08-28-2019, 22:48 )haji napisał(a): Musisz je na nowo zaprogramować. Jeśli dobrze pamiętam, to trzeba je otworzyć do końca, przytrzymać 3 sekundy, zamknąć i przytrzymać chyba 5 sekund. Z panelu tylnego oczywiście.

Spróbuję dzięki
Odpowiedz
#4
Dobrze pamiętałeś. Dziękuję
Odpowiedz
#5
Dokładna procedura:


1. Włączyć zapłon (II).
2. Całkowicie opuścić szybę, używając przełącznika opuszczania szyby (DOWN).
3. Otworzyć drzwi kierowcy.
UWAGA: Krok 4 −7 muszą zostać wykonane w ciągu 5 sekund pomiędzy sobą.
4. Wyłączyć zapłon.
5. Nacisnąć i przytrzymać przełącznik opuszczania szyby (DOWN).
6. Włączyć zapłon (II).
7. Zwolnić przełącznik opuszczania szyby.
8. Powtórzyć trzykrotnie procedurę według punktów Krok 4 −7.
9. Odczekać 1 sekundę.
10. Upewnić się, że funkcja automatycznego podnoszenia i opuszczania nie działa. Jeśli funkcja automatycznego podnoszenia i opuszczania działa, powrócić do punktu Krok 1.
11. Całkowicie opuścić szybę, używając przełącznika opuszczania szyby (DOWN).
12. Pociągnąć i przytrzymać przełącznik podnoszenia szyby (UP) aż do całkowitego zamknięcia szyby, a następnie trzymać przycisk dodatkowo 1 sekundę.
13. Sprawdzić, czy moduł szyb sterowanych elektrycznie został wyzerowany za pomocą funkcji automatycznego podnoszenia i opuszczania szyby.
Jeśli szyba nadal nie działa w trybie automatycznym, powtórzyć procedurę kilka razy, zwracając szczególną uwagę na 5-sekundowe ograniczenie czasowe pomiędzy krokami.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości